Reklama

Reklama

Co robić w weekend w Łodzi? Bieg, morsowanie, mecze, spektakle [harmonogram]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Co robić w weekend w Łodzi? Bieg, morsowanie, mecze, spektakle [harmonogram] - Zdjęcie główne

Sprawdź, co robić w weekend 18-19 lutego w Łodzi | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Weekendy w Łodzi nigdy nie są nudne. Co robić, jeśli nie chcemy siedzieć w domu? Opcji na weekend 18-19 lutego jest sporo. Koniecznie sprawdź nasze propozycje

Reklama

Weekend 18-19 lutego w Łodzi. Sprawdź atrakcje

Pączek Run 2023 z Putką, 18 lutego, Park Poniatowskiego, godz. 10:00

Sobotnia Rękodzielnia w Tulipanie, 18 lutego, CH Tulipan

  • targi rzemiosła lokalnych twórców w godz. 9-21
  • warsztaty rzemieślnicze - „MAKRAMA  czyli zabawy ze sznurkiem w godz. 14-17
Kar nawał, sobota 18 lutego, niedziela 19 lutego godz. 19:15, Teatr Nowy

"Czy można bawić się tak intensywnie, żeby bez poczucia winy zapomnieć o Polsce i świecie? O śmierci na Covid, konieczności walki o prawa kobiet, ludziach zamarzających na granicy, strefach wolnych od LGBT+, rosnącej inflacji, masowym wymieraniu gatunków? Co, jeśli taka zabawa jest jedyną miarą człowieczeństwa w czasach, kiedy potrzeba ratowania świata zanika wraz z poczuciem sprawczości?" - czytamy w opisie spektaklu

Don Juan, 18 lutego, 19 lutego, godz. 19:00, Teatr Nowy

"Czy Don Juan to człowiek o pogardliwym stosunku do świata, który traci instynkt samozachowawczy i pada ofiarą swojej własnej megalomanii? W ostatnich chwilach życia jego dotychczasowy taniec ciała i duszy zamienia się w taniec śmierci. O tym, jak komedia staje się dramatem, jak Eros przegrywa z Tanatosem, a profanum z sacrum, jest ta historia" - czytamy w opisie sztuki.

Laboratorium Pieśni w Łodzi – premiera płyty HÉ OYÁTE, 18 lutego, godz. 20:00, Monopolis

"Premiera płyty wypełnionej tradycyjnymi pieśniami różnych kultur, jak i również autorskich, intuicyjnych kompozycji, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w rytmie bębnów szamańskich, dźwięków natury i pulsu Ziemi" - podają organizatorzy.

Karnawałowe szaleństwa. Niezwykłe kobiety, niezwykłe kwiaty, 18 lutego, w godz. 11-14, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (90-403 Łódź, ul. Zachodnia 54/56)

Podczas warsztatów uczestnicy zobaczą, jak tworzy się unikatowe, karnawałowe ozdoby i poznają wiele florystycznych ciekawostek. Chętni będą mogli spróbować wykonywania biżuterii florystycznej w praktyce.

Orkiestra Titanic, 18 lutego, godz. 19, Teatr Jaracza

Bohaterami Orkiestry „Titanic” Christa Bojczewa jest czworo włóczęgów – Doko, Prodan, Meto i Ljubka. Przebywają na opuszczonej stacji kolejowej. Snują tam bolesne wspomnienia o nieudanej przeszłości i śmiałe plany poprawy swojego losu.

"Mężczyzna z różowym trójkątem", 18 lutego, 19 lutego godz. 19, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83

Premiera Teatru Kamila Maćkowiaka. Najnowszy monodram Kamila Maćkowiaka to zapis 5 lat życia bohatera, spędzonych w kilku obozach koncentracyjnych na blokach dla osób homoseksualnych, oznaczonych różowym trójkątem. Na potrzeby przesłania spektaklu został dopisany finał opowieści, który ukazuje niebezpieczne procesy odradzania się demonów w każdym człowieku, kiedy świat gubi się w szaleństwie.

"Les Misérables", 18 lutego, godz. 18:30, Teatr Muzyczny w Łodzi

„Les Misérables” to musical wszech czasów, niemal wszystkie piosenki stały się przebojami, a szczególnej sławy przysporzył mu występ Susan Boyle, gospodyni domowej ze Szkocji, która swoim wykonaniem „I Dreamed a Dream” („Wyśniłam sen”) w 2009 roku powaliła na kolana jury i publiczność brytyjskiej edycji programu "Mam talent".

"Wykapany zięć", 18 lutego, godz. 16, 19 lutego, godz. 19:15, Teatr Powszechny w Łodzi

„Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory to współczesna polska komedia, mówiąca o tym, że miłość jest w życiu najważniejsza. Nawet jeśli na co dzień się nad tym nie zastanawiamy lub nie zdajemy sobie z tego sprawy, to każdy z nas jej potrzebuje. Niezależnie, ile mamy lat i jakie doświadczenia. Czy ulegamy młodzieńczym porywom serca, gnając na oślep za jej chemią, czy z perspektywy czasu, dojrzale zaczynamy pojmować ją głębiej, rozumieć i dojrzewać do myśli, że jest czymś więcej niż tylko dającym nam poczucie euforii szaleństwem hormonów.

Wycieczka piesza: Smulsko - Lotnisko - Uroczysko Lublinek, 19 lutego. godz. 10:30, zbiórka - krańcówka MPK Retkinia (Wyszyńskiego/Popiełuszki)

Klub Turystów Pieszych „STONOGA” zaprasza na wycieczkę o długości 10 km Smulsko - Lotnisko - Uroczysko Lublinek.

Łódzkie Biegi Górskie, 19 lutego, start o godz. 11, Las Łagiewnicki

Szczegóły na stronie: http://www.gorywlodzi.pl/

Morsy w Łodzi, Arturówek, godz. 12

Tym razem łódzkie morsy będą się kąpać w strojach karnawałowych.

ChKS PŁ Łódź – SPR Handball Rzeszów, 19 lutego, godz. 13:00, hala ChKS

Mecz 14. kolejki grupy C I ligi piłkarek ręcznych.

ŁKS Commercecon Łódź - #VolleyWrocław, 19 lutego, godz. 16:00, Sport Arena w Łodzi

Mecz 16. kolejki Tauron Ligi siatkarek.

Wymyślanka - bajka improwizowana, 19 lutego, godz. 16:00, OFF Piotrkowska

Improwizowany spektakl, w którym najmłodsi decydują o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie potoczy się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych. Dzieci stają się reżyserami, ale mogą też pojawić się na scenie w roli aktorów. Zaprasza Teatr Komedii Impro w Łodzi.

"Na całe życie", 19 lutego, godz. 16, Teatr Powszechny w Łodzi

Spektakl opowiada historię czterech małżeństw, które dowiadują się, że ich śluby są nieważne, albowiem udzielił ich człowiek jedynie udający księdza. Mają jednak okazję po raz kolejny stanąć przed ołtarzem i odnowić, teraz z pełną mocą, swoje przysięgi. Sytuacja staje się więc szansą do przyjrzenia się swoim związkom. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy