Reklama

Reklama

Co słychać na Księżym Młynie? Kolejny etap prac modernizacyjnych dobiega końca [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Postępują prace rewitalizacyjne na Księżym Młynie. Na zabytkowym osiedlu remontowane są kolejne famuły, których modernizacja ma zakończyć się w przyszłym roku. Jak zostaną zagospodarowane świeżo wyremontowane przestrzenie? Szczegóły dotyczące Księżego Młyna znajdziecie poniżej.

Reklama

Nie zwalniają prace modernizacyjne prowadzone na Księżym Młynie. Remont przechodzą zabytkowe famuły zamieszkiwane dawniej przez pracowników fabryki Karola Scheiblera. Niegdyś znajdowały się tam także łaźnia, szkoła, szpital, remiza strażacka i sklepy. Co obecnie będzie znajdować się w wyremontowanym kompleksie? 

Modernizacja Księżego Młyna. Co znajdzie się na zabytkowym osiedlu?

- Prace na Księżym Młynie nie zwalniają. Oddajemy kolejne wyremontowane kompleksowo famuły. Wyremontowane zostały cztery budynki mieszkalne przy głównej alei. Oddajemy łącznie 34 mieszkania, lokal Poczty, lokal Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, stworzony został dodatkowy lokal użytkowy w budynku Księży Młyn 5. Ponadto wyremontowane zostały trzy budynki gospodarcze komórek lokatorskich i dwa budynki gospodarcze ze zmianą przeznaczenia na trzy pracownie twórcze - informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor  Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Gruntowny remont przeszły już famuły o numerach 1, 3, 5 i 9. Księży Młyn 1 mieścił będzie pięć lokali mieszkalnych, świetlicę oraz pocztę, z kolei pod numerem drugim znajdować się będzie dziesięć mieszkań komunalnych.  Budynki numer 5 i 9 to kolejno osiem i jedenaście mieszkań i pracownia dla artystów. Prace remontowe objęły między innymi wymianę instalacji, drzwi i okien. Zazieleni się także przestrzeń wokół budynków – podwórka zostaną obsadzone owocowymi drzewami i kwitnącymi krzewami. Łączny koszt przebudowy budynków o numerach 1, 3, 5 i 9 to 12 471 300 zł, z czego 6 568 600 zł objęła dotacja z Unii Europejskiej. Remont Księżego Młyna 7 i 9 to 1 900 000 zł, z 1 313 000 zł dotacji. 

Zajrzyjcie do galerii i sprawdźcie postępy prac na Księżym Młynie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy