Reklama

Reklama

Co w łódzkiej kulturze na weekend? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę (nie tylko online!)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co w łódzkiej kulturze na weekend? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę (nie tylko online!) - Zdjęcie główne

Weekend 22 - 24 stycznia zdominują dwa duże wydarzenia muzyczne; będzie też coś dla miłośników książek (fot. mat. prasowe) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jakie inicjatywy i wydarzenia przygotowały na ten weekend łódzkie instytucje kultury oraz inne miejsca, ptaronujące inicjatywom z kulturą w tle? Czy wśród propozycji znalazły się te, w których mieszkańcy mogą uczestniczyć na żywo? Wskazujemy i doradzamy.

Reklama

Atrakcje kulturalne w trzeci weekend stycznia orbitować będą wokół muzyki. Łódzkie instytucje kultury szykują dwa koncerty online – jeden, w piątek 22 stycznia w Filharmonii Łódzkiej, drugi w sobotę, 23 stycznia organizowany przez Teatrze Wielki. Dobre prognozy również dla wszystkich miłośników antykwarycznych znalezisk.

!reklama!

  • Koncert symfoniczny – transmisja live Filharmonia Łódzka, piątek 22 stycznia, godz. 18:55
Już w kolejny piątkowy wieczór publiczność Filharmonii Łódzkiej będzie miała okazję wziąć udział w transmisji online Koncertu symfonicznego. W programie znajdą się dwie kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta - uwertura „La finta giardiniera” KV 196 i Symfonię g-moll KV 183. Pomiędzy dziełami Mozarta, orkiestra Filharmonii Łódzkiej wykona Koncert na dwa fagoty i orkiestrę skomponowanego przez innego przedstawiciela doby klasycyzmu, Jana Křtitela Vaňhala. W roli solistów wystąpią Krzysztof Kamiński (fagot) i Michał Owczarek (fagot). Wykonaniem pokieruje Tomasz Gołębiewski (skrzypce/prowadzenie/dyrygent).

Bezpłatna transmisja online: https://www.youtube.com/watch?v=8ldQzEeuVPw

  • Koncert online pt. „Karnawał w wiedeńskim nastroju” – Teatr Wielki w Łodzi, sobota 23 stycznia, godz. 18:00
To na repertuar Johanna Straussa, zwanego królem walca, postawił Teatr Wielki w Łodzi przygotowując dla swych słuchaczy koncert noworoczno-karnawałowy. Widzowie zobaczą i usłyszą takie kompozycje jak m.in. "Nad pięknym modrym Dunajem", "Czardasz Rozalindy", "Kuplety Żupana" – wszystkie w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi.

Wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Dorota Wójcik, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Dominik Sutowicz, Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz i Robert Ulatowski. Za pulpitem dyrygenckim zobaczymy Martę Kosielską i Michała Kocimskiego.

Transmisja na antenie TV TOYA odbędzie się w sobotę, 23 stycznia o godz. 18:00 lub na www.tvtoya.pl/live

  • Książkodzielnia w K I P I S Z U, klubokawiarnia KIPISZ przy Muzeum Włókiennictwa, sobota i niedziela 23 i 24 stycznia w godz. 11:00 – 16:00
Klubokawiarnia KIPISZ zachęca do przynoszenia i wymieniania się książkami wszystkich młodszych i starszych miłośników literatury. Uczestnicy wydarzenia mogą: przynieść ze sobą dowolną liczbę książek (jeśli więcej niż 5, należy powiadomić organizatorów telefonicznie), wymieniać się książkami, zabrać książki dla siebie, rodziny lub przyjaciół. Jedynym warunkiem udziału w bezpłatnym wydarzeniu jest obowiązek zakrywania nosa i ust oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy