Reklama

Reklama

Co w tym roku wyremontuje Łódź? Inwestycyjne plany miasta na najbliższe 12 miesięcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co w tym roku wyremontuje Łódź? Inwestycyjne plany miasta na najbliższe 12 miesięcy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W 2020 roku w Łodzi na 45 ulicach mają być prowadzone roboty budowlane. Dodatkowo, w 40 lokalizacjach powstaną nowe chodniki. Drogowcy będą także m.in. budować nowe ścieżki rowerowe. 

Reklama

W 2020 roku Łódź czeka dużo zmian. Urzędnicy planują wydać ponad 0,5 mld złotych na inwestycje, które będą koncentrować się głównie na rewitalizacji centrum miasta oraz wokół budowy dróg i chodników na poszczególnych osiedlach.

- Nie zwalniamy tempa z realizacją zadań i konsekwentnie wykonujemy następne remonty dróg dla poprawy komfortu życia łodzian. Chcemy, aby mieszkańcy osiedli, mieli taki sam komfort, jak na przebudowanych ulicach w śródmieściu – powiedział podczas czwartkowej (16 stycznia) konferencji prasowej Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi

W ramach Planu dla Osiedli w tym roku zostanie zrealizowanych kilka zadań. Największe
z nich to przebudowa ul. Traktorowej od Rojnej do Aleksandrowskiej wraz z budową ronda przy ul. Łanowej. Mieszkańców tamtego rejonu będą czekać spore utrudnienia. Kolejne plany w ramach tego zadania obejmują przebudowę drogi, wraz z chodnikami i infrastrukturą podziemną na ul. Obywatelskiej od Nowe Sady do Waltera-Janke, a także kompleksową przebudowę ul. Mierzejowej.

!reklama!

Dodatkowo, ekipy budowalne pojawią się na kilku osiedlowych ulicach, gdzie będą zajmowały się poprawą stanu nawierzchni lub modernizacją dróg z gruntowych na asfaltowe. Takie działania będą podejmowane na osiedlu Sikawa (ul. Chałubińskiego i Giewont), na osiedlu Andrzejów (Kolorowa i Szeherezady), oraz między innymi na Polesiu (Lipowa i Próchnika), na Rudzie Pabianickiej (Finasowa, Wyścigowa), czy na Bałutach (Liściasta, Jeziorańskiego i Dworzaczka).

Rok 2020 to również inwestycje tramwajowe. Przebudowane zostanie torowisko przebiegające przez działki od Pomorskiej do Czorsztyńskiej. Prace rozpoczną się na przełomie wiosny i lata i potrwają kilka miesięcy. Również w tym roku zostaną odebrane projekty przebudowy ulicy Wojska Polskiego wraz z torowiskiem, a także miasto ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy robót dla tej inwestycji. Na tym plany władz Łodzi nie kończą się.

- Wykonawców na budowę nowych torowisk, wybierać będziemy również w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi. Gotowe będą projekty na dalszy odcinek Rydza-Śmigłego, nowy odcinek linii tramwajowej do dworca Fabrycznego czy nową trasę tramwajową na ul. Broniewskiego. Jednak w pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku, chcemy przygotować do przebudowy skrzyżowanie Kilińskiego z Przybyszewskiego – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Miasto kontynuuje także proces rewitalizacji. W tym roku przebudowane zostaną ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r. od Zachodniej do Kilińskiego. Z kolei na ulicach Pomorskiej i Nowomiejskiej będą prowadzone prace remontowe. Do tych działań dojdą także remonty kamienic, skwerów, parków oraz realizacje przebić kwartałowych.

W 40 lokalizacjach pojawią się nowe, równe chodniki, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Także duża część już istniejących chodników zostanie wyremontowana. Robotnicy postawią również nowe latarnie, które doświetlą do tej pory ciemne fragmenty ulic. Takie prace będą prowadzone m.in. na ulicy Rąbieńskiej.

W 2020 roku ma również powstać nowy odcinek drogi dla rowerów na ul. Łagiewnickiej od ronda Powstańców 1863 r. do lasu Łagiewnickiego. Ponadto drogi rowerowe pojawią się z Budżetu Obywatelskiego na Brzezińskiej i Obywatelskiej, a w Łagiewnikach przy klasztorze pojawi się zadaszony parking rowerowy.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy