Reklama

Reklama

Codziennie blisko 200 nowych zakażeń notuje łódzki Sanepid. W mieście jest kilkanaście ognisk koronawirusa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Codziennie blisko 200 nowych zakażeń notuje łódzki Sanepid. W mieście jest kilkanaście ognisk koronawirusa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W większości tych miejsc koronawirus zaatakował ludzi chorych i w zaawansowanym wieku.

Reklama

Ogniska koronawirusa pojawiają się w skupiskach ludzi. W tej chwili jest ich w Łodzi 11. Inspektorzy nie mają wątpliwości, że będzie więcej. Tymczasem te badane są rozwojowe, podkreśla w rozmowie z Gazetą Wyborczą Urszula Jędrzejczyk, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

!reklama!

 

  • W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki koronawirusa ma sześć osób z personelu, na oddziale Ognisko koronawirusa pojawiło się w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Pieniny. Zakażonych jest 12 osób, a w kwarantannie - 23.
  • W prywatnej placówce opiekuńczej "Radosny Dom Seniora" przy ul. Lublinek dodatni wynik ma 18 podopiecznych.
  • W domu "Spełnione Marzenie" zakażonych jest 14 osób (a podopiecznych jest tam 17).
  • Kolejne ognisko wybuchło w domu seniora "Akacja" przy ul. Demokratycznej w Łodzi, gdzie stwierdzono 29 zakażeń.
  • Wciąż poważna sytuacja jest u duchownych przy ul. Okólnej. - Tam są aż dwa ogniska, które nie są ze sobą połączone. Koronawirusa ma sześciu ojców franciszkanów. Kwarantanną trzeba było objąć aż 150 osób, w związku z tym, że w Łagiewnikach była komunia siedmiorga dzieci. Drugie ognisko koronawirusa przy Okólnej jest w seminarium duchownym, gdzie zakażonych jest pięciu seminarzystów, a kwarantanną objęto 40 osób.
  • W łódzkim zgromadzeniu urszulanek zakażone są 22 osoby, a na 40 nałożono kwarantannę.
  • W łódzkim zgeriatrycznym szpitala WAM na Stokach zakażonych jest 17 osób.
  • Koronawirusa wykryto także w powiecie łódzkim wschodnim, w podłódzkich Lipinach, u 33 podopiecznych prywatnego domu opieki "Jantar".
  • Największym stwierdzonym dotąd ogniskiem koronawirusa w Łodzi pozostaje wciąż miejski DPS przy ul. Podgórnej, gdzie koronawirusa stwierdzono u 77 osób.

- To pierwsze poważne ognisko covid-19 w miejskim DPS od początku pandemii, czyli od marca. Mieszkańcy DPS na Podgórnej znajdują się pod opieką pracowników domu. Dodajmy, że w tym domu przebywa w sumie 160 pensjonariuszy. Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu miasto zdecydowało o wstrzymaniu odwiedzin osób bliskich w łódzkich DPS-ach - podkreśla Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Sanepid przypomina - Jeśli masz objawy infekcji m.in.: gorączkę, kaszel, odczuwasz duszność lub straciłeś węch lub smak i podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem, nie idź do Jeżeli lekarz POZ skieruje Cię na test, zawiadom pracodawcę. Za okres nieobecności w pracy i samoizolacji w domu w oczekiwaniu na wynik otrzymasz zwolnienie lekarskie. Badanie możesz wykonać w punkcie, w którym zostanie Ci pobrany wymaz z nosogardła. Jeśli nie możesz samodzielnie dojechać do punktu mobilnego, poinformuj lekarza - zleci w systemie, aby przyjechała do ciebie karetka wymazowa. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów niezbędny jest kontakt z pogotowiem ratunkowym, zadzwoń na numer 999 lub 112, poinformuj o tym, że jesteś na izolacji domowej lub kwarantannie.

Źródło: Gazeta Wyborcza, www.gov.pl, UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy