Reklama

Reklama

Coraz więcej szczegółów dot. planów inwestycji miejskich na 2021. Jakie zmiany czekają Łódź?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Coraz więcej szczegółów dot. planów inwestycji miejskich na 2021. Jakie zmiany czekają Łódź? - Zdjęcie główne

Coraz więcej szczegółów dot. planów inwestycji miejskich na 2021. Jakie zmiany czekają Łódź? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rok 2021 z pewnością będzie rokiem inwestycji drogowych – Zarząd Inwestycji Miejskich ma ich w planach kilkadziesiąt. Jakie inwestycje nas czekają? Które budynki zostaną wyremontowane?

Reklama

Ze względu na trudną sytuacje finansową w nadchodzącym roku miasto zdecydowało się skupić na najistotniejszych i największych inwestycjach, odkładając te mniejsze na czas, gdy w budżecie przybędzie gotówki.

!reklama!

Jedną z nich jest z pewnością budowa ostatniego odcinka Trasy Górnej od ul. Rzgowskiej do autostrady A1. Koszt inwestycji oszacowano na 131 mln zł. Rozpocznie się remont ul. Wojska Polskiego, który zakłada przebudowę ul. Franciszkańskiej, Strykowskiej oraz położenie torowiska od pętli na Dołach do stacji kolejowej Łódź Marysin. Koszt to 137 mln zł.

W 2021 dojdzie do wyburzenia wiaduktu na ul. Przybyszewskiego – na jego miejscu powstanie nowy obiekt; ulica na odcinku od wiaduktu do ul. Lodowej również zostanie wyremontowana. Miasto ogłosi także inne przetargi na remonty fragmentów ul. Przybyszewskiego – od al. Śmigłego-Rydza do Kilińskiego oraz od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego. Prace mają kosztować ok. 164 mln. zł.

Wielki remont czeka ul. Obywatelską, Nowe Sady i Waltera-Janekgo – to koszt około 9,9 mln. zł. Przebudowana zostanie ul. Traktorowa – od ul. Rojnej do ul. Aleksandrowskiej; powstaną również ronda przy ul. Łanowej, Krokusowej, Edwarda i Pomorskiej.

Miasto mówi również o remoncie chocianowiskiej zajezdni tramwajowej, a także kolejnych odcinków ul. Ogrodowej i Północnej, 28. Pułku Strzelców Kaniowskich.

W planach rewitalizacyjnych na następny rok miasto ma remont dawnej willi Maurycego Frankela przy ul. Sienkiewicza 26, modernizację terenów Księżego Młyna, Parku Staromiejskiego i Starego Rynku. Ma powstać projekt rewitalizacji pl. Wolności.

Źródło: Expressilustorwany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy