reklama
reklama

Coś się kończy… Zniknął neon z hotelu Światowit w Łodzi. Trafi do Muzeum Neonów w Warszawie [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Coś się kończy… Zniknął neon z hotelu Światowit w Łodzi. Trafi do Muzeum Neonów w Warszawie [zdjęcia] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźTen hotel kojarzy każdy mieszkaniec Łodzi. Światowit, czyli zielony hotel przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Zamenhofa przestaje istnieć. Budynek nie ulegnie zburzeniu, ale zajdą w nim zmiany widoczne gołym okiem. Jedną z nich jest demontaż neonu nad głównym wejściem.
reklama

W Łodzi zamiast hotelu będzie baza noclegowa. Światowit przechodzi do historii

!reklama!

Jak informowaliśmy na TuŁódź.pl (kliknij tutaj), dotychczasowy hotel Światowit zmieni swoją funkcję i już niebawem nie będzie hotelem, ale bazą noclegową dla pracowników zatrudnionych w łódzkich firmach, głównie tych z zagranicy.

Pod koniec 2020 roku Krzysztof Dybała, właściciel firmy Sami Swoi z Bełchatowa, czyli nowego dzierżawcy podupadającego hotelu Światowit, zapowiadał, że obiekt wymaga jeszcze pewnych prac kosmetycznych, które lepiej dostosują go do potrzeb gości.

reklama

Polecamy: Łódzki poseł Koalicji Obywatelskiej chce zakazać puszczania fajerwerków. Liczy na poparcie Jarosława Kaczyńskiego

Neon ze słowem „hotel” zdjęty z łódzkiego Światowita

Hotel Światowit ostatecznie przeszedł do historii. Pod koniec tygodnia doszło do demontażu neonu oraz napisów, które zdobiły dach głównego wejścia do obiektu od 1977 roku, czyli od momentu, w którym budynek został oddany do użytku. 

Demontażu neonu dokonali pracownicy podłódzkiej firmy Kapilar, o czym czytamy na Facebooku.

- Zwykle tworzymy nowe neony, ale czasem pomagamy starym reklamom przenieść się do lepszego świata i trafić do neonowego raju jakim jest dla nich Muzeum Neonów w Warszawie - czytamy na fanpage’u firmy Kapilar. 

reklama

Taka też przyszłość czeka kultowy neon łódzkiego HOTELU ŚWIATOWIT, który dołączy do pokaźnego grona polskich neonów z lat 50., 60. i 70. XX wieku zlokalizowanych w warszawskim muzeum.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama