Reklama

Reklama

Czas na testy sprawnościowe przyszłych „sportowych” pierwszaków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czas na testy sprawnościowe przyszłych „sportowych” pierwszaków - Zdjęcie główne

Wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka podczas konferencji prasowej na boisku Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi (fot. materiały prasowe UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W dniu dzisiejszym (czwartek) o godzinie 15:00 zakończy się przyjmowanie wniosków do klas sportowych w ramach rekrutacji do łódzkich podstawówek. Testy sprawnościowe odbywać się będą od piątku do poniedziałku (22-25 maja).

Reklama

Po walce rodziców, dyrektorów, trenerów i całego środowiska sportowego o przywrócenie naboru do tychże oddziałów przyszedł czas na dzieci. Teraz to one mogą, a nawet muszą, wykazać się swoimi sportowymi zdolnościami, aby od września rozpocząć naukę w jednej z klas sportowych.

!reklama!

Zgodnie z zapowiedziami Prezydent Hanny Zdanowskiej z 8 maja br. klasy sportowe w roku szkolnym 2020/2021 będą jednak funkcjonować. Stosowne zarządzenie wydano 13 maja br. Wówczas pozostały jedynie do ustalenia szczegóły dotyczące sposobu i lokalizacji przeprowadzenia sprawdzianów ogólnorozwojowych. Te odbędą się na boiskach szkolnych, znajdujących się przy placówkach, do których prowadzona jest rekrutacja.

W czasie konferencji prasowej, która miała miejsce 19 maja, o szczegółach testów informowała odpowiedzialna za edukację Wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka:

- Dyrektorzy szkół przygotowali już zarys testów sprawnościowych. Otworzyła się droga do tego, by przeprowadzić je na orlikach, które już uruchomiliśmy. Jeśli jednak od 22 do 25 maja warunki atmosferyczne nie pozwolą na przeprowadzenie sprawdzianów na otwartym powietrzu, to będzie możliwość przeniesienia testów do sal gimnastycznych.

Z uwagi na specyfikę obecnego czasu testy będą nieco różniły się od tych, do których przyzwyczajono się w każdej ze szkół.

- Sprawdzian do klasy pływackiej zawsze był dwuetapowy. Pierwszy odbywał się w sali gimnastycznej, drugi na naszej pływalni, gdzie mogliśmy się przekonać, czy dzieci nie boją się wody. W związku z pandemią tego drugiego etapu teraz nie będzie. Przeprowadzimy wyłącznie test sprawnościowy, w trakcie którego oceniana będzie zwinność, skoczność, szybkość oraz siła mięśni brzucha.

Tak o przebiegu testów w kierowanej przez siebie placówce wypowiedziała się Bożena Biniek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi.

Młodym adeptom pływania, łyżwiarstwa figurowego oraz gimnastyki sportowej i artystycznej życzymy powodzenia w najbliższych dniach, a w przyszłości realizacji sportowych marzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy