Reklama

Reklama

Czy ceny paliw spadną tuż przed wakacjami? Jest na to szansa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy ceny paliw spadną tuż przed wakacjami? Jest na to szansa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Według najświeższych prognoz ekspertów ceny paliw w nadchodzącym tygodniu (10-16 czerwca) powinny znacząco spaść. Jest to świetna wiadomość dla kierowców, szczególnie dla tych planujących w najbliższych dniach wakacyjne podróże.

Reklama

Jest bardzo prawdopodobne, że ceny paliw ucieszą kierowców wybierających się w najbliższych dniach na wakacyjny wypoczynek. Jak donoszą branżowe portale ceny na stacjach benzynowych powinny być znacznie niższe niż te, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Wszystko to za sprawą taniejącej ropy naftowej, której cena w sprzedaży hurtowej znacząco spadła w ostatnim tygodniu i osiągnęła poziom najniższy od stycznia.


Światowa gospodarka wchodzi w okres spowolnienia, co z kolei skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na ropę naftową. A im mniejsze potrzeby, tym cena również niższa. W krótkim okresie może to spowodować powstanie dołka na cenach ropy naftowej, a to, być może, poskutkuje dłuższym okresem “odwilży cenowej" na stacjach benzynowych.


Mimo to, można spotkać opinie, że tania ropa naftowa niekoniecznie musi przełożyć się na niższe ceny paliw. Okres wakacyjny to czas większego zapotrzebowania na paliwo, co może przekonać właścicieli stacji do utrzymania cen na dotychczasowym poziomie bądź do ich lekkiego obniżenia, lecz wciąż z wysoką marżą. Jednakże te głosy pozostają w mniejszości.


Pewnym natomiast jest, że wysokie ceny paliw w Polsce w ostatnich tygodniach były spowodowane m.in. sytuacją z połowy kwietnia, kiedy okazało się, iż rosyjska ropa przesyłana rurociągiem “Przyjaźń” była zanieczyszczona (wykryto zbyt wysokie stężenie chlorków organicznych). Dokładnie wczoraj do naszego kraju znów zaczęła płynąć czysta ropa. W tej chwili sporną kwestią pozostaje wypłata odszkodowań ze strony rosyjskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy