Reklama

Reklama

Czy koronawirus sprawi, że lekcje będą krótsze? To całkiem prawdopodobne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy koronawirus sprawi, że lekcje będą krótsze? To całkiem prawdopodobne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź To rozwiązanie ma usprawnić działanie szkół podczas pandemii.

Reklama

O ewentualnym skróceniu lekcji do 30 minut mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski. „W uzasadnionych przypadkach, możliwe jest skrócenie czasu zajęć edukacyjnych” - przekazał Interii minister.

 !reklama!

Kto jednak może skrócić czas trwania lekcji? Czy potrzebne są specjalne przesłanki lub zgody, np. od rodziców lub kuratorium?

- Taka decyzja musi być poprzedzona poinformowaniem rodziców. Praktyka wskazuje, że w tym wypadku najlepszą formą ogłoszenia decyzji jest zarządzenie dyrektora szkoły - wyjaśnia Piontkowski.

Minister przypominał także, że przy ustalaniu zasad pracy zdalnej, obecne przepisy zobowiązują dyrektora szkoły do ustalenia, we współpracy z nauczycielami, tygodniowego zakresu treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas oraz na zajęciach przeprowadzanych w formach pozaszkolnych.

Źródło: Interia.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy