Reklama

Czy Łódzka Spółka Infrastrukturalna będzie się sądzić z PGE? Chodzi o remont przy ul. Łąkowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy Łódzka Spółka Infrastrukturalna będzie się sądzić z PGE? Chodzi o remont przy ul. Łąkowej - Zdjęcie główne

Czy Łódzka Spółka Infrastrukturalna będzie się sądzić z PGE? Chodzi o remont przy ul. Łąkowej (fot. Google Maps)| wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka Spółka Infrastrukturalna, wykonująca prace związane z budową kanalizacji przy ul. Łąkowej, chce zaskarżyć PGE w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Co poróżniło strony?

Przy ul. Łąkowej od dłuższego czasu trwa remont kanalizacji oraz całkowita modernizacja wodociągu, wykonywane na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na odcinku od ul. Marii Skłodowskiej-Curie do ul. Struga.

!reklama!

We wrześniu wykonawca napotkał jednak na problem. Budowę przerwało natrafienie na ważną linię kablową należącą do PGE. Wykorzystywana maszyna przewiertowa została zblokowana przez wspomnianą linię, i do czasu usunięcia przeszkody przez PGE prace nie mogą być kontynuowane.

Po tym wypadku doszło do spotkania  między wykonawcą a właścicielem linii, podczas którego umówiono się na wzajemne przekazanie potrzebnych dokumentacji.

Po spotkaniu PGE nie przekazało jednak stosownej dokumentacji ŁSI. Pod koniec września wykonawca jeszcze raz poprosił o udostępnienie dokumentów przetargowych, co skończyło się pozyskaniem niepełnej dokumentacji projektowej.

Po trzech tygodniach, 19 października ŁSI interweniowała w tej sprawie u Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Dystrybucja. W tym czasie okazało się również, że udostępniona wcześniej część dokumentacji nie zgadza się z faktycznym przebiegiem kabla, na który natrafiono podczas wykonywania prac. ŁSI wystosowało również ponaglenie do PGE o dostęp do dokumentów. Kolejne, ostateczne ponaglenie wysłano we wtorek 10 listopada.

- Nasz wykonawca nie ma możliwości dokończenia inwestycji zarówno w zakresie budowy kanalizacji, jak i wodociągu. Powoduje to olbrzymie problemy i uciążliwości dla osób podróżujących ulicą Łąkową, mieszkańców, ale też przedsiębiorców prowadzących tam swoją działalność. Data zakończenia inwestycji jest dziś niewykonalna – tłumaczy Mariusz Łysio z ŁSI.

Jeśli spółka po raz kolejny zbagatelizuje ponaglenie wykonawcy, będzie on zmuszony skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

PGE twierdzi, że pozostaje w stałym kontakcie z ŁSI, a w  całej sprawie między stronami doszło do szeregu spotkań. Zdaniem grupy podczas pierwszego z nich ustalono dalszą procedurę postępowania oraz przekazano sobie potrzebną dokumentację. Spółka twierdzi, że ostatnia partia wymaganych dokumentów została przekazana ŁSI 6 listopada. Zdaniem PGE złożenie skargi byłoby nieuzasadnione.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy