Reklama

Reklama

Czy łódzkim Terytorialsom nie brak żołnierskiego fachu? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziś w Nowym Glinniku żołnierze 91. batalionu lekkiej piechoty 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w pętli taktycznej. Na czym polega sprawdzian ich umiejętności?

Pętla taktyczna rozpoczęła się 11 lipca, na terenie 7. Dywizjonu Lotniczego (JW 4392) w Nowym Glinniku. W ten sposób weryfikuje się umiejętności łódzkich Terytorialsów, zdobyte w ramach szkoleń podstawowych i wyrównawczych.

 - Po dniach intensywnego szkolenia i poznawania podstaw żołnierskiego fachu czas na egzaminy sprawdzające nabyte umiejętności z różnych bloków tematycznych obejmujących m. in. taktykę, szkolenie strzeleckie, terenoznawstwo i szkolenie medyczne. – tłumaczy dowódca 91. batalionu lekkiej piechoty ppłk Marcin Markiewicz.

Teren, na którym jest przeprowadzana pętla taktyczna łódzkich Terytorialsów w Nowym Glinniku. / Źródło: mat. prasowe SKS 9 ŁBOT
Teren, na którym jest przeprowadzana pętla taktyczna łódzkich Terytorialsów.
Źródło: mat. prasowe SKS 9 ŁBOT

Piąta siła zbrojna zbrojna RP?

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), obok wojsk lądowych i sił powietrznych, a także wojsk specjalnych i marynarki wojennej, stanowią obecnie piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP. Budowa struktur tzw. Terytorialsów rozpoczęła się w 2016 r. Wówczas powstały trzy pierwsze Brygady Obrony Terytorialnej (BOT). Docelowo ma zostać utworzonych siedemnaście takich brygad, po jednej na każde województwo. Wyjątek stanowi województwo mazowieckie, w którym zostały utworzone dwie BOT. Więcej na temat WOT znajduje się na oficjalnej stronie: terytorialsi.wp.mil.pl

Żołnierska przysięga

Łódzcy Terytorialsi cykl szkoleniowy zakończą uroczystą przysięgą wojskową, która nastąpi 13 lipca 2019 r., na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, przy ul. Konstantynowskiej 85 w Zgierzu. O godzinie 11.00 Terytorialsi złożą przysięgę na sztandar, a tym samym zostaną już pełnoprawnymi żołnierzami 91. batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu.

Źródło: SKS 9 ŁBOT / terytorialsi.wp.mil.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy