Reklama

Reklama

Czy na Czerwonej, Wólczańskiej i Wróblewskiego zobaczymy znów tramwaje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy na Czerwonej, Wólczańskiej i Wróblewskiego zobaczymy znów tramwaje? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Plany remontu zlikwidowanego kilkanaście lat temu torowiska wciąż nie doczekały się realizacji. Czy władze podejmą decyzję o odnowieniu infrastruktury tego odcinka? 

Reklama

Łącznik między ważnymi liniami biegnącymi Piotrkowską i al. Politechniki został wyłączony z użytku w 2008 roku, kiedy rozpoczęły się prace przy budowie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Inwestycja w znacznym stopniu przyczyniła się do poprawy dojazdu z północy na południe miasta, choć w przypadku wyłączenia odcinka przy Wróblewskiego poskutkowało to zmniejszeniem elastyczności trasy. Niedługo po zamknięciu wspomnianego fragmentu tory przy Piotrkowskiej i Czerwonej zostały częściowo rozebrane.

!reklama!

Powróciły głosy o ponownym włączeniu odcinka do ruchu tramwajowego. Nie jest to jednak proste z uwagi na zagospodarowanie terenu, po którym niegdyś biegły tory przy ulicy Wróblewskiego. Obecnie w tym miejscu znajduje się parking, w związku z tym miasto musiałoby zdecydować się na budowę torowiska na tym odcinku praktycznie od zera.  

Dzięki funduszom unijnym pojawiła się szansa na zmodernizowanie i przystosowanie do ruchu kilku odcinków łódzkiej infrastruktury tramwajowej – wśród nich znalazł się ciąg Czerwona-Wólczańska-Wróblewskiego. Niestety plany względem tego remontu nie są jeszcze uszczegółowione.

Istnieje zagrożenie, że wydatki związane z pilnymi, bieżącymi inwestycjami mogą spowodować odsunięcie w czasie prac na omawianym odcinku. Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi jak na razie nie podejmuje w tym zakresie żadnych konkretnych działań.

Źródło: transport-publiczny.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy