Reklama

Reklama

Czy na kolejową mapę Łódzkiego wróci połączenie z południowym Mazowszem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy na kolejową mapę Łódzkiego wróci połączenie z południowym Mazowszem?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze województwa łódzkiego starają się przywrócić bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicy regionu do Radomia. Trwają negocjacje z władzami Mazowsza oraz spółką Przewozy Regionalne. 

Reklama

Trasa z Łodzi do Radomia miałaby biec linią kolejową nr 22. Na tym szlaku znajduje się także m.in. Tomaszów Mazowiecki. W dalszym ciągu trwają negocjacje w tej sprawie, jednak już teraz wiadomo, że operatorem tego połączenia miałyby być Przewozy Regionalne.

Poprzednie kursy zostały zawieszone ze względu na zły stan techniczny infrastruktury kolejowej. Jeśli udałoby się przywrócić połączenie z Radomiem, konieczne będzie wyłożenie odpowiedniej kwoty pieniędzy. Mimo to władze województwa łódzkiego nie tracą nadziei i robią wszystko, aby skasowane w przeszłości połączenie przywrócić.

– Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa łódzkiego do roku 2020 z perspektywą do roku 2030 w wariancie uzupełniającym i obejmującym odcinki sieci kolejowej dochodzące do granicy województwa przewiduje możliwość uruchomienia przewozów użyteczności publicznej na linii Łódź – Koluszki – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – granica województwa mazowieckiego (kierunek Radom) – powiedział Grzegorz Sławiński z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Sukces tego działania będzie zależał od porozumienia między władzami Łódzkiego, Mazowsza i Przewozów Regionalnych. Do wynegocjowania są kształt relacji między operatorem i zlecającym oraz wysokość kwoty, jaką do przywróconego połączenia dołożą władze województwa mazowieckiego.

Źródło: Rynek Kolejowy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy