Reklama

Reklama

Czym jest CZAS dla seniorów? Specjalne ćwiczenia online

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czym jest CZAS dla seniorów? Specjalne ćwiczenia online - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi atrakcji dla seniorów na co dzień nie brakuje. Brydż, nauka, nordic walking to tylko niektóre z aktywności, na które uczęszcza „starsza młodzież”.

Reklama

- Od 11 marca w związku z epidemią koronawirusa na dwa tygodnie zamknięte zostały wszystkie 3 łódzkie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora, czyli tzw. „CZAS-y” przy ul. Libelta, Szpitalnej iraz Cieszkowskiego. Przypomnijmy, że w Łodzi mamy około 180 tysięcy osób w wieku 60+, a z CZAS korzysta nawet kilkaset osób miesięcznie. Seniorzy uczą się w nich języków, grają w brydża, ćwiczą, uprawiają nordic walking. W każdym z centrów są sale do gimnastyki, a w nich: piłki, maty, drabinki. Opiekunowie centrów wiedzą, że seniorom brakuje tych ćwiczeń, które pomagają starszej młodzieży utrzymywać na co dzień dobrą kondycję – mówi Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Już w tym tygodniu CZAS przy ul. Libelta 16 dołącza do akcji #zostańwdomu i zachęca seniorów do wspólnych ćwiczeń z fizjoterapeutami. Karolina i Paweł to trenerzy współpracujący z Miejskim Centrum Medycznym „Bałuty”. Przygotowali filmiki z zestawem ćwiczeń do samodzielnego wykonania w domu. Ćwiczenia zawierają rozgrzewkę oraz 3 serie różnorodnych aktywności. Każde z nich będzie dokładnie opisane w postaci liczby serii i powtórzeń. Filmiki dostępne będą na, popularnym wśród seniorów, Facebook’u CZAS-u (Aktywator Miejskiego Centrum Medycznego „Bałuty”).

!reklama!

Oddział polityki senioralnej Urzędu Miasta Łodzi wskazuje, że od 5 lat regularnie organizuje kursy korzystania z komputera i smartfona dla ponad 1000 seniorów.

W naszym mieście mamy obecnie około 180.000 osób w wieku powyżej 60. roku życia., co stanowi ponad 25% wszystkich łodzian.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy