Reklama

Reklama

Dodatkowe 200 tysięcy na walkę z koronawirusem. Miasto dofinansuje organizacje pozarządowe walczące z pandemią

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dodatkowe 200 tysięcy na walkę z koronawirusem. Miasto dofinansuje organizacje pozarządowe walczące z pandemią - Zdjęcie główne

Dodatkowe 200 tysięcy na walkę z koronawirusem. Miasto dofinansuje organizacje pozarządowe walczące z pandemią. |Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Epidemia koronawirusa nie słabnie. Władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu programu mikrograntów, w celu zdobycia środków na walkę z koronawirusem. Wsparcie otrzymają organizacje pozarządowe, które pomagają mieszkańcom podczas pandemii. Na ten cel zostaną przeznaczone pieniądze, które w pierwotnym planie miały zasilić sektor rozrywki. 

Reklama

Do urzędu miasta oraz Łódzkiej rady Działalnośći Pożytku Publicznego spłynęło w ostatnim czasie wiele próśb i apeli o dofinansowanie organizacji pozarządowych – dowiadujemy się z komunikatu Katarzyny Dyzio, Zastępczyni Dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

!reklama!

W związku z utrzymującą się pandemią, jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosi nabór wniosków na mikrogranty. W tym roku nie będą to dotacje na wydarzenia i zajęcia rozrywkowe. Mikrogranty mają pomóc organizacjom pozarządowym w lepszym dostosowaniu się do panującej sytuacji, co pozwoli im skuteczniej wspierać mieszkańców Łodzi w czasie pandemii – mówi Katarzyna Dyzio.

Przez dwa tygodnie organizacje pozarządowe będą mogły składać wniosków o dodatkowe fundusze na wsparcie łodzian, którzy znaleźli się w trudnym położeniu wywołanym pandemią koronawirusa. Kwota do rozdysponowania między wszystkich to 200 tys. złotych. Każda organizacja pozarządowa może złożyć jeden wniosek, i ubiegać się o kwotę jednorazowego dofinansowania, w wysokości 7 tysięcy. Na realizację swoich planów instytucje będą miały czas do końca 2020 roku.

Dotacje zostaną przeznaczone na działania pomocowe, skierowane do grup najbardziej potrzebujących. Plany obejmują wsparcie mieszkańców i aktywizację wspólnot sąsiedzkich.

Informacje dla ubiegających się o mikrogranty znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej oraz profilu facebookowym  Konsultacje Społeczne w Łodzi

Źródło: Urząd Miasta Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy