Reklama

Reklama

Dodatkowe środki na remont ul. Przybyszewskiego. Czy 100 mln zł rozwiąże problem?

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe środki na remont ul. Przybyszewskiego. Czy 100 mln zł rozwiąże problem? - Zdjęcie główne

Dodatkowe środki na remont ul. Przybyszewskiego. Czy 100 mln zł rozwiąże problem? (fot. TuŁódź.pl / Google Street View)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przybyszewskiego Łódź. Ponad 100 mln złotych - na takie wsparcie mogą liczyć władze Łodzi przy remoncie ul. Przybyszewskiego. Urząd Marszałkowski poinformował o gigantycznym wsparciu, jakie zapewnił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa.

Reklama

Przybyszewskiego Łódź. Gigantyczne wsparcie łódzkiej inwestycji

Łódź otrzyma 102 mln złotych na przebudowę linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego. Jest to efekt przyznania stolicy regionu przez Zarząd Województwa Łódzkiego wsparcia opiewającego na 102 mln zł. Większość pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 10 mln zł z budżetu państwa.

!reklama!

O komentarz dotyczący uzyskania takiego wsparcia poprosiliśmy Urząd Miasta Łodzi, ale do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Tak czy inaczej, cała dotacja ma zostać przeznaczona na budowę wiaduktów nad torami kolejowymi oraz remont początkowego odcinka ulicy - od placu im. Reymonta, czyli miejsca, gdzie ul. Przybyszewskiego odchodzi od ul. Piotrkowskiej, do posesji nr 42 znajdującej się w pobliżu skrzyżowania z ul. Kilińskiego. 

Przebudowane będą nie tylko tory, ale i część drogowa z chodnikami oraz zjazdami na posesje. Powstaną też nowe przystanki i oświetlenie. Torowisko ma zostać wydzielone.

Polecamy: Wiadukty na Przybyszewskiego w Łodzi. Są chętni, by je wyremontować, ale oferty przekraczają budżet. Co dalej?

Nowe wiadukty na Przybyszewskiego. Wybrano wykonawcę

Budowa wspomnianych wcześniej dwóch wiaduktów drogowych i tramwajowego w ulicy Przybyszewskiego nad torami kolejowymi w pobliżu ulic Niciarnianej i Papierniczej będzie zdecydowanie największym przedsięwzięciem całej planowanej przebudowy ul. Przybyszewskiego.

Obecne – znajdujące się już w złym stanie technicznym – planuje się rozebrać w pierwszym etapie prac.  Przy okazji torowisko będzie odremontowane aż do ul. Lodowej, powstaną wspólne przystanki dla autobusów i tramwajów. Przy wiadukcie staną parkingi dla rowerów.

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, we wtorek 27 lipca wybrano wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za remont wiaduktu i torowiska na ul. Przybyszewskiego. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, które ma wykonać zadanie za 86,7 mln zł brutto.

Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu przebudowy dwóch odcinków ul. Przybyszewskiego to 137,5 mln zł. Miasto powinno zrealizować inwestycję do końca 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy