Reklama

Reklama

Doły definitywnie bez tramwajów przez kilka lat. Jest data zamknięcia torowiska na Wojska Polskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Doły definitywnie bez tramwajów przez kilka lat. Jest data zamknięcia torowiska na Wojska Polskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeszcze do końca przyszłego tygodnia tramwaje będą kursować po Wojska Polskiego. Fatalny stan torowiska wymusił zamknięcie trasy na Doły z ponad rocznym wyprzedzeniem, niż to pierwotnie zakładano.

Reklama

Zarząd Dróg i Transportu wydał zgodę na zamknięcie ruchu tramwajowego na ulicy Wojska Polskiego. Tym samym Bałuty definitywnie zostają pozbawione na kilka lat jednego z ważniejszych połączeń tramwajowych w południowo - wschodniej części dzielnicy. Od poniedziałku, 19 sierpnia tramwaje linii 6, które od kilku tygodni były jedynymi, które jeszcze kursowały po Wojska Polskiego, przestają jeździć starą trasą i zostaną skierowane na dawny Dworzec Tramwajów Podmiejskich przy Północnej.

Równocześnie 19 sierpnia rozpocznie kursowanie linia autobusowa Z1, która będzie wozić pasażerów od Dworca Łódź Fabryczna na Doły. Ma to zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Dołów, dla których linia Z1 będzie główną możliwością dojechania do centrum miasta.

Awaryjne zamknięcie torowiska na Wojska Polskiego jest spowodowane fatalnym stanem infrastruktury, który uniemożliwia bezpieczne kursowanie tramwajów.

– Po przeanalizowaniu stanu trasy, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, ZDiT przychylił się do wniosku MPK. Do tej pory za każdym razem, gdy dochodziło do awarii, przekazywaliśmy środki i podejmowaliśmy działania, aby ruch tramwajów był cały czas zachowany aż do czasu rozpoczęcia przebudowy – powiedział Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi

Linia nr 1 nie kursuje na Wojska Polskiego już od kilku tygodni. Niedługo dołączy do niej linia nr 6. W ten sposób trasa tramwajowa na Doły zostanie wyłączona z użytku na niemal rok przed planowanym rozpoczęciem prac modernizacyjnych na tym odcinku drogi. Włączając w to okres prowadzenia robót, tramwaje nie będą jeździć Wojska Polskiego przez ok. 3, może nawet 4 lata. Wszystko zależy od tego, czy prace remontowe nie przedłużą się, co wcale nie jest rzadkie przy tego typu projektach realizowanych w Łodzi.

W tej chwili również linia nr 5 jeździ zmienioną trasą, po to by ominąć newralgiczny odcinek Wojska Polskiego od Franciszkańskiej do Placu Kościelnego.

Walka o zachowanie ruchu trwa

Dzień po planowanym wyłączeniu ruchu tramwajów na Doły, rozpoczną się prace konserwatorskie na skrzyżowaniu Franciszkańskiej z Wojska Polskiego. Wszystko po to, aby uratować możliwość kursowania linii nr 5 na odcinku do pl. Kościelnego. W tej chwili „piątka” kursuje między przystankiem Chojny Kurczaki a Dworcem Łódź Fabryczna. Naprawa łuków na skrzyżowaniu Franciszkańskiej i Wojska Polskiego ma potrwać do końca sierpnia.

Od 1 września tramwaj nr 5 ma pojechać trasą od Dworca Łódź Żabieniec do przystanku Chojny Kurczaki. Linia nr 1 pojedzie na pl. Wolności, a tramwaj nr 6 będzie kończył bieg na Dworcu Łódź Żabieniec. Linia autobusowa Z1 od września zostanie zastąpiona linią 59, której trasa zostanie wydłużona. Kursy tego autobusu będą odbywać się w relacji Radogoszcz Wschód – Doły.

Źródło: Transport Publiczny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy