Reklama

Reklama

Doświadczony lekarz z Łodzi oszustem? Prawdopodobnie połasił się na dodatkowy zarobek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Łódzka

Doświadczony lekarz z Łodzi oszustem? Prawdopodobnie połasił się na dodatkowy zarobek - Zdjęcie główne

Zatrzymany lekarz z Łodzi w rękach policji | foto Policja Łódzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa śledztwo w sprawie jednego z łódzkich lekarzy, który miał wystawiać recepty na dane niczego nieświadomych pacjentów poradni, aby wyłudzony refundowany lek odsprzedawać z zyskiem. Fałszował przy tym wpisy w kartach zdrowia tych osób. We wtorek 5 października podejrzany został zatrzymany.

Reklama

Lekarz z Łodzi z zarzutami. Do przestępstwa wykorzystał dane pacjentów

Podejrzany to 55-letni lekarz, pracujący m.in. w jednej z łódzkich poradni. Jak wynika z ustaleń policji, w okresie od 2014 roku do grudnia 2018 roku w Łodzi miał on wystawiać recepty na dane personalne pacjentów poradni, w której był zatrudniony. 

Okazuje się jednak, że przepisanego leku pacjenci ci nie otrzymali i nie przyjmowali. Jak to możliwe?

Otóż, jak informuje policja, podejrzany poświadczał nieprawdę w historii choroby pacjentów o zażywaniu wskazanego leku, który po wykupieniu z apteki w korzystnej cenie miał być przeznaczony do dalszej odsprzedaży z zyskiem.

Doświadczony lekarz kłamał i oszukiwał pacjentów? 

Łódzcy policjanci w wyniku prowadzonego śledztwa zabezpieczyli recepty wystawione przez lekarza z ponad 50 aptek na terenie Łodzi oraz województwa łódzkiego a także  przesłuchali osoby wskazane przez NFZ w Łodzi, którym lekarz wystawił receptę na ten konkretny lek przeciwzakrzepowy.

W postępowaniu prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów 55-letniemu lekarzowi. Dotyczą one 116 czynów. 5 października 2021 r. lekarz został  zatrzymany i doprowadzony na przesłuchanie.

Lekarzowi zarzucono poświadczenie nieprawdy w historii choroby pacjentów poradni zdrowia poprzez wpisywanie w ich dokumentacji medycznej konkretnego leku i wystawianiu recepty na ten lek z odpłatnością w wysokości przysługującej refundacji, którą następnie przekazał do realizacji innej osobie. 

Jak bowiem wynika z materiału dowodowego pacjenci wskazani na receptach nie byli we wskazanych dniach na wizycie lekarskiej, nie otrzymali recepty i jej nie zrealizowali.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji i zabezpieczenie majątkowe. Lekarzowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy