Reklama

Reklama

Dr hab. Błażej Kmieciak został przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofilii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dr hab. Błażej Kmieciak został  przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofilii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W piątek kandydaturę łodzianina przegłosował Sejm. Debata przed nominacją była emocjonalna

Reklama

Państwowa komisja ma za zadanie wyjaśnianie przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. "Za" kandydaturą Błażeja Kmieciaka było 244 posłów, "przeciw" 173. Wstrzymało się 34 osoby.

!reklama!

To naprawdę nie jest dobra decyzja. Nie jest zgodna i nie wyjaśni zbrodni pedofilii, także tej w kościele. Cały skład komisji to nominaci posłów i posłanek PiS, nie dopuściliście naszych kandydatów - mówiła Barbara Nowacka, posłanka KO. Wybór Kmieciaka krytykują przede wszystkim posłowie Lewicy. Zarzucają mu, że współpracował w przeszłości z fundacją Ordo Iuris. To organizacja konserwatywnych katolickich prawników.

W odpowiedzi na te zarzuty marszałek Sejmu Elżbieta Witek przypomniała, że za powołaniem komisji podczas głosowania w Sejmie ubiegłej kadencji opowiedziała się większość polityków zarówno Zjednoczonej Prawicy, jak i opozycji – na 411 posłów, 401 głosowało wówczas za powołaniem komisji. Przypomniała także, że do czwartku był czas na zgłaszanie kandydatów na przewodniczącego i wpłynęła wówczas tylko jedna kandydatura.

Nowy przewodniczący powiedział, że komisja będzie zajmowała się systemowo przede wszystkim wsparciem osób, które doświadczyły cierpienia, bólu, oraz poniżenia godności. Błażej Kmieciak zapowiedział, że urząd komisji w sposób jednoznaczny walczyć o to, żeby osoby, które dokonały tej zbrodni, jaką jest czyn pedofilski, poniosły odpowiedzialność karną, na którą zasługują.

Komisja ma być organem niezależnym od innych organów władzy państwowej. Kadencja Komisji trwa 7 lat.

Błażej Juliusz Kmieciak – polski pedagog specjalny, socjolog, bioetyk, doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalności naukowe: socjologia prawa, socjologia medycyny, bioetyka, prawo medyczne, prawa człowieka, publicysta.


Źródło: TVP, Polskie Radio, wp.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy