Reklama

Reklama

Drogi Łódź. Prace przy budowie dróg w Nowym Centrum Łodzi przekroczyły półmetek. Ulice nie mają jeszcze swoich nazw [zdjęcia]

Opublikowano: pon, 2 sie 2021 19:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drogi Łódź. Trwają prace przy budowie trzech nowych dróg w centrum miasta. Jedna z nich połączy ulice Traugutta z Tuwima, dwie kolejne Kilińskiego z Sienkiewicza. Nowe ulice mają dzisiaj robocze nazwy: A, B i C. Pod koniec roku radni zdecydują, jakie nadać im nazwy. Łodzianie zgłaszali już swoje propozycje, a najczęściej pojawiającymi się były: Antoniego Szrama, harcmistrza Janusza Boisse, Marii Kwaśniewskiej, rodziny Pobóg-Malinowskich i Strajku Włókniarek.

Drogi Łódź. Budują trzy nowe drogi w centrum

!reklama!

Stopień zaawansowania robót to 60 %.

- Trwają roboty związane z wykonywaniem nawierzchni jezdni, zjazdów i chodników na drogach A (od ul. Sienkiewicza) i B (od ulicy Traugutta). W najbliższym czasie planowana jest kontynuacja prac nawierzchniowych oraz zakończenie prac związanych z przebudową kolizji elektroenergetycznych i prac wodno-kanalizacyjnych od ul. Tuwima. Drogi, które połączą ulice Traugutta i Tuwima oraz Kilińskiego i Sienkiewicza będą miały uspokojony ruch, wyniesione skrzyżowania i zostaną podłączone do miejskiego systemu monitoringu – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wykonawca zapewnia, że inwestycja przebiega zgofnie z planem.

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na półmetku są prace drogowe i teletechniczne. Przed nami nasadzenia zieleni, której tu nie zabraknie. Zasadzimy ponad tysiąc krzewów i bylin oraz przeszło 30 drzew. Tak jak w przypadku innych inwestycji w rewitalizacji, będą to duże, kilkumetrowe nasadzenia. Do tego będą ławki, latarnie, stojaki i miejsca parkingowe – dodaje Wojciech Getz, IDS - BUD  S.A.

Zaawansowanie inwestycji wynosi 60%, z czego podział na poszczególne branże wygląda następująco:

  • roboty drogowe i zieleń – ok. 40%
  • prace elektroenergetyczne (oświetlenie + kolizje) – ok. 90%
  • prace teletechniczne – ok. 55%
  • prace wodno-kanalizacyjne - ok. 90%
Planowane zakończenie inwestycji to grudzień 2021 r.

Polecamy: Łódź. Nowa droga podziemna przy EC1 w Łodzi. Wykonano już 70 procent prac przy inwestycji [zdjęcia]

Po remoncie w Nowym Centrum Łodzi powstaną trzy nowe ulice

  • Ulica A - Będzie stanowić połączenie pomiędzy ulicą Sienkiewicza a ulicą B. Po południowej stronie wydzielone zostaną nowe miejsca parkingowe poprzedzielane zieleńcami.
  • Ulica B - Połączy ze sobą ulice Traugutta i Tuwima. Po obu stronach jezdni zbudowane zostaną chodniki o zmiennej szerokości, zjazdy do posesji oraz zieleńce.
  • Ulica C - Łączyć będzie ulicę B z ulicą Kilińskiego. Po jej południowej stronie zostanie wybudowany chodnik z wytyczonymi na nim miejscami parkingowymi oraz zieleńcami.
Skrzyżowania ulicy B z ulicami A i C zostaną wyniesione. W ten sposób zwiększone będzie bezpieczeństwo pieszych oraz zmniejszone ryzyko kolizji.

Umowa z firmą IDS - BUD S.A. na kwotę 27 675 000,00 zł (za realizację pakietu dróg uzupełniających: połączenia ul. Sienkiewicza z ul. Wschodnią, ul. Traugutta z ul. Tuwima, łączników do ul. Sienkiewicza oraz Kilińskiego od nowo powstałych ulic) została podpisana 26 października 2018 roku..

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy