Reklama

Reklama

Drogi Łódź. Remont Obywatelskiej. Zmiany w organizacji ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drogi Łódź. Remont Obywatelskiej. Zmiany w organizacji ruchu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drogi Łódź. W kwietniu rozpoczął się remont ulicy Obywatelskiej. Inwestycja wchodzi w kolejną fazę, należy w związku z tym liczyć się z nową organizacją ruchu. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Remont Obywatelskiej w Łodzi za 9,6 mln zł

Przebudowa ulicy Obywatelskiej to jedna z największych inwestycji w Planie dla Osiedli. Inwestycja obejmuje kilometrowy odcinek pomiędzy ul. Nowe Sady, a Waltera-Janke. Powstanie zupełnie nowa ulica z wyremontowaną infrastrukturą podziemną: wodociągiem, kanałem deszczowym i odwodnieniem.

!reklama!

Przebudowa zakłada także ronda. Pierwsze przy ul. Nowe Sady, drugie przy Waltera Janke. Ulica będzie miała po jednym pasie ruchu plus wjazdy w osiedla, czyli osobne lewoskręty. Ponadto 6 nowych przystanków autobusowych. Do tego nowe oświetlenie i mała architektura.

Koszt zadania to 9,6 mln zł.

Polecamy: Na Obywatelskiej w Łodzi ruszają prace drogowe. Zmienią się trasy autobusów MPK i organizacja ruchu

Drogi Łódź. Zmiany w organizacji ruchu na Obywatelskiej

W środę 30 czerwca pojawiły się zmiany w organizacji ruchu na ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Wieniawskiego, a ul. Nowe Sady. Jezdnia północna w kierunku Retkini jest zamknięta dla ruchu. Jadać od al. Jana Pawła II przejedziemy na drugą południową jezdnię ul. Obywatelskiej na skrzyżowaniu z ul. Wieniawskiego.

Polecamy: Wielkie remonty w Łodzi utrapieniem kierowców. Zobaczcie zdjęcia z Obywatelskiej i Wróblewskiego [galeria]
Zmiany pojawiły się również na skrzyżowaniu ul. Obywatelskiej z ul. Nowe Sady. Tutaj bez zmian skręcimy w prawo w ul. Nowe Sady, natomiast pojawił się zakaz skrętu w lewo w kierunku Starego Rokicia. Również wyjeżdżając z ul. Nowe Sady nie ma możliwości skrętu w lewo w ul. Obywatelską.

Zmienioną trasą jeżdżą linie 69AB w kierunku Widzewa oraz 77 w stronę Starego Rokicia. W drugą stronę trasa nie uległa zmianie.

Polecamy: MPK Łódź. Od 7 czerwca ul. Obywatelska w Łodzi zablokowana. Zmiany tras linii autobusowych
Linia 69AB z Retkini dojedża bez zmian do skrzyżowania Waltera-Janke / Nowe Sady. Dalsza trasa biegnie następująco: ul. Nowe Sady przy zajezdni, ul. Elektronowa, do ul. Obywatelskiej.

Linia z 77 z dworca Łódź Fabryczna dojeżdża bez zmian do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Obywatelską, a dalej jeździ przez al. Jana Pawła II, ul. Pabianicką i Prądzyńskiego, az do swojej trasy na Starym Rokiciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy