Reklama

Reklama

Drogi Łódź. Sprawa dziur w łódzkich drogach trafi do prokuratury! Zarząd Dróg i Transportu pod ostrzałem

Opublikowano:
Autor:

Drogi Łódź. Sprawa dziur w łódzkich drogach trafi do prokuratury! Zarząd Dróg i Transportu pod ostrzałem - Zdjęcie główne

Dziurawa ulica Puszkina w Łodzi (fot. TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drogi Łódź. Społecznicy z grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zapowiedzieli, że najpóźniej w poniedziałek 23 sierpnia złożą w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ich zdaniem miejscy urzędnicy od kilku miesięcy zaniedbują łódzkie ulice.

Reklama

Drogi Łódź. LDZ Zmotoryzowani Łodzianie ponownie atakują ZDiT

To nie pierwsze takie pismo wystosowane do prokuratury. Przypomnijmy, że w marcu 2021 roku aktywiści z grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie złożyli wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Hannę Zdanowską.

!reklama!

Wówczas jednak prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w stosunku do prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej. To jednak nie zraziło łódzkich społeczników, którzy w czerwcu zapowiedzieli, że w dalszej kolejności będą próbowali uderzyć w Zarząd Dróg i Transportu.

- Na pewno będziemy próbowali teraz ZDiT pociągnąć do odpowiedzialności w prokuraturze - mówił Jarosław Kostrzewa z grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

Tak też się stanie. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które ma zostać złożone do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, ma dotyczyć zaniedbania przez urzędników Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi obowiązków służbowych.

Polecamy: Drogi Łódź. Prace przy budowie dróg w Nowym Centrum Łodzi przekroczyły półmetek. Ulice nie mają jeszcze swoich nazw [zdjęcia]

Drogi Łódź. Co LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zarzucają ZDiT-owi?

„Słyszeliśmy o zimie zagrażającej naszym ulicom, słyszeliśmy na konferencjach, gdy już raz pisaliśmy do prokuratury na Prezydent Miasta Łodzi, że już od czerwca będziemy wycinać fragmenty ulic i naprawiać je. Zaraz będzie wrzesień i nic nie jest robione, a nowe słupki stoją na ulicach.” - piszą Zmotoryzowani na Facebooku.

W poście, w którym LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zapowiadają złożenie pisma do prokuratury, umieścili także jego fragment.

„Niniejszym zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, polegającym na braku podejmowania działań zmierzających do wykonywania robót interwencyjnych, utrzymaniowych i zabezpieczających oraz braku właściwego utrzymania stanu dróg (nawierzchni), których stan stanowi realne zagrożenie dla  mienia i zdrowia mieszkańców Łodzi, wskutek czego urzędnicy nie dopełnili swoich obowiązków ustawowych działając na szkodę mieszkańców zgodnie z art. 2311 k.k.”

Polecamy: Drogi Łódź. Stan tych ulic w Łodzi jest fatalny! Czy po czymś takim w ogóle da się jeździć? [zdjęcia]

Drogi Łódź. Wielkie remonty w Łodzi za ponad 100 mln złotych w 2021 roku

Przypomnijmy, że po minionej zimie, która nie oszczędzała łódzkich dróg, władze Łodzi zwiększyły nakłady na naprawę ulic na terenie miasta.

- W tym roku na łatanie dziur w naszych drogach mieliśmy kwotę 5 milionów złotych. (…)  Stan naszych dróg wymaga silniejszej interwencji  - pani prezydent bardzo zależy na tym aby łodzianie wyraźnie zauważyli poprawę jakości nawierzchni na naszych drogach. Pani prezydent podjęła decyzję, że do obecnie figurujących w budżecie 5 mln zł na naprawę dróg, dołoży kolejne 10 milionów złotych – mówił Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Z "Planu dla Osiedli" magistrat postanowił wydać jeszcze 40 mln złotych - na remonty zgłaszane przez mieszkańców. Dzięki dodatkowym środkom wyremontowanych zostanie prawie 20 ulic wcześniej niezaplanowanych do realizacji w tym roku.

Wśród nich znalazły się ulice: Żeligowskiego, Żubardzka, Obywatleska, Strzelców Kaniowskich, Junacka, Chałubińskiego, Taternicza, Kolorowa, Ogińskiego, Porazińskiej, Zajączkowskiego, Liściasta, Wiadukt Dąbrowskiego, Kasprzaka, Jaracza, 6-go Sierpnia, Struga, Sienkiewicza, Jaskrowa, Piłkarska, Kolarska, Hyrna. Wojska Polskiego, Traktorowa wraz z rondem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy