Reklama

Reklama

Drogi w Łodzi. Magistrat zapowiedział wymianę asfaltu na drogach w Śródmieściu. Na liście m.in. ul. Sienkiewicza, Narutowicza czy Jaracza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Drogi w Łodzi. Urząd Miasta Łodzi zapowiedział remont nawierzchni dwudziestu ulic w całym mieście. Pięć z nich znajduje się w Śródmieściu i są to ul. Sienkiewicza, Narutowicza, Jaracza, Konstytucyjna i al. Politechniki w rejonie ul. Wróblewskiego. To część programu naprawczego łódzkich dróg po zimie. Co w kontekście planów magistratu mają do powiedzenia kierowcy?

Reklama

Drogi w Łodzi. Na jakich ulicach zostanie wymieniony asfalt?

 !reklama!

Magistrat zapowiada, że nowy asfalt pojawi się na 20 ulicach w całym mieście. 5 z nich znajduje się w Śródmieściu. Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną ul. Sienkiewicza, Jaracza, Narutowicza, Konstytucyjnej i na al. Politechniki przy Wróblewskiego.

Ulica Sienkiewicza nową nawierzchnie zyska na odcinku od Tymienieckiego do Wigury. Wymieniona zostanie podbudowa drogi, ułożona zostanie warstwa wiążąca i ścieralna nawierzchni oraz powstaną nowe chodniki. Taki sam zakres prac zaplanowany został na ul. Jaracza, która wyremontowana zostanie na całym asfaltowym odcinku od Kopcińskiego do Polskiej Organizacji Wojskowej.

Prace przeprowadzone zostaną również na Radiostacji. Tutaj wyremontowana zostanie ul. Konstytucyjna pomiędzy Pomorską, a Małachowskiego wraz z ul. Narutowicza od skrzyżowania z Konstytucyjną do ul. Debicha. Mniejszy zakres prac wykonany zostanie na skrzyżowaniu Politechniki z Wróblewskiego, gdzie ze względu na stan techniczny odcinka pojawi się nowa nawierzchnia na lewoskręcie.

Magistrat podlicza, że w tym roku kwota przeznaczona na przebudowę ulic wyniesie ponad 100 mln zł.

Polecamy: Wypadek Łódź. O krok od tragedii na Rzgowskiej w Łodzi! Kierowca mógł zabić troje nastolatków [wideo]

Drogi w Łodzi. Kierowcy niedowierzają w dotrzymanie terminów inwestycji

W ostatnich miesiącach łódzcy kierowcy mają wiele powodów do narzekania. Przedłużające się równolegle prowadzone budowy w centrum miasta skutecznie pogarszają płynność ruchu, szczególnie w godzinach szczytu. W nie mniej trudnej sytuacji zostali postawieni pasażerowie MPK Łódź, którzy przez zamknięcie ul. Zielonej i odcięciu ruchu na ul. Kilińskiego przez zawaloną kamienicę, zostali z niewielkim polem manewru w kwestii wyboru połączeń.

Kierowcy wątpią w kolejne obietnice magistratu, przypominając, że data oddania ul. Sienkiewicza przedłużała się już kilkukrotnie.

- Nie mam już złudzeń i nie wierzę w żadne obietnice skończenia remontu Sienkiewicza w terminie. Uwierzę dopiero wtedy, jak będzie można przejechać w obu kierunkach – skomentował nowe doniesienia jeden z łódzkich taksówkarzy.

Przypominamy, że remont ul. Sienkiewicza rozpoczął się w maju 2019 roku. Zarząd Inwestycji Miejskich zapewniał, że ulica zostanie ukończona do końca 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy