- Życzę wszystkim powodzenia, na pewno świetnie sobie poradzicie - mówiła do swoich podopiecznych tuż przed rozpoczęciem pisania Katarzyna Zatorska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łodzi.
Pani dyrektor poinformowała jeszcze o drobnych zmianach w składzie jednej z komisji egzaminacyjnych, po czym zdający zostali rodzieleni do poszczególnych klas.
- Nie przepadam za matematyką, ale myślę, że będzie dobrze - powiedziała nam jedna z uczennic SP nr 4.
Co było na polskim?
Na wtorkowym (22 maja) teście z języka polskiego ósmoklasiści musieli napisać rozprawkę na temat "Udowodnij słuszność stwierdzenia, że to jakimi jesteśmy ludźmi, zależy od nas samych", zaproszenia na film pt. "Łowcy talentów" i przeanalizować związany z talentami tekst filozoficzny oraz rozwiązać 10 zadań dotyczących "Balladyny".W czwartek (25 maja) uczniów czeka ostatni egzamin - z języka obcego (większość będzie zdawać z angielskiego). Wyniki będą znane 3 lipca.
Drugi termin w czerwcu
Uczeń, który z powodów losowych np. choroby, nie podejdzie do egzaminu w maju, będzie mógł napisać go w czerwcu (12, 13 i 14 czerwca).Na sprawdzianie z matematyki ósmoklasiści, poza długopisami, mogli mieć przy sobie linijki. Nie było mowy o kalkulatorach, telefonach komórkowych czy innych urządzeniach telekomunikacyjnych.
W województwie łódzkim do egzaminów przystępuje w tym roku 31 586 uczniów, a w samej Łodzi – 8408 (7432 z nich w 90 szkołach prowadzonych przez miasto).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.