Reklama

Reklama

Duże zmiany w komunikacji w ten weekend. Roboty drogowe i zamknięte skrzyżowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Duże zmiany w komunikacji w ten weekend. Roboty drogowe i zamknięte skrzyżowania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Najbliższe dni niosą ze sobą intensywne rozpoczęcie remontów na łodzkich drogach. Wsród nich m.in. przebudowa Włókniarzy, Warszawskiej, Rokicińskiej, Sienkiewicza i Telefonicznej.

Reklama

Remont torowiska na Włókniarzy

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczną się prace przy remoncie torowiska na al. Włókniarzy od Struga do Legionów. Wymienione zostanie torowisko, sieć trakcyjna i perony przystankowe przy Legionów. Objazdem kursować będzie linia 8 i 16, a w zastępstwie za tramwaje, skierowane zostaną autobusy linii 52 i 93. Na czas prac zajęty będzie lewy pas al. Włókniarzy w kierunku dworca Łódź Kaliska od Legionów do Struga. Więcej informacji na stronie: https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/w-wakacje-remont-torowiska-na-al-wlokniarzy-zmienionymi-trasami-pojada-linie-8-i-16-id28479/2019/6/11/

Prace torowe na Telefonicznej

W niedzielę 16 czerwca w godz. 9 – 20 przeprowadzone zostaną prace torowe przy zajezdni na Telefonicznej. W tych godzinach zmienionymi trasami kursować będą linie 12, 15 i 17. Na Stoki pojedzie autobus zastępczy Z12.

Linia 12 zostanie skrócona do Radiostacji

 Linia 15 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna – LUMUMBY – Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Paderewskiego, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI

 Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – LUMUMBY – Konstytucyjna, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka – CHOCIANOWICE-IKEA

 Linia Z12 RADISOTACJA – Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Pieniny, Giewont – STOKI – Telefoniczna, Matejki, Narutowicza – RADIOSTACJA

Warszawska. Zmiana linii 3 i 7.

 Zakończono prace przy montażu przejazdu międzytorowego na ul. Warszawskiej, który umożliwi kursowanie tramwajów po najdłuższym jak to jest możliwe odcinku trasy. Od poniedziałku 17 czerwca tramwaje linii 3 wrócą na ul. Warszawską w skróconej relacji. Linia 3 obsługiwana będzie dwukierunkowymi tramwajami na trasie plac Niepodległości – Marysin Skrzydlata. Pomiędzy Skrzydlatą, a Wycieczkową kursować będzie autobus zastępczy Z3. Natomiast na Widzew skierowane zostaną tramwaje linii 7A i 7B.

 Sienkiewicza / Nawrot

W niedzielę rozpoczną się prace przy przebudowie skrzyżowania Nawrot / Sienkiewicza. Skrzyżowanie będzie zamknięte. Nie będzie możliwości przejazdu w żadnym kierunku. Ulica Nawrot od Piotrkowskiej do Sienkiewicza, oraz od Sienkiewicza do Kilińskiego staną się dwukierunkowe dla dojazdów docelowych.

 Rokicińska / Gajcego

W weekend zakończą się prace na połówce skrzyżowania Rokicińska / Gajcego. Od poniedziałku kierowcy będą mogli przejechać ul. Gajcego na wprost bez wahadła po dwóch pasach. Od poniedziałku również rozpoczną się prace przy sygnalizacji. Zostanie ona wyłączona na tym skrzyżowaniu, a wlot ul. Rokicińskiej od centrum zostanie zamknięty. Nie wjedziemy w ul. Gajcego z Rokicińskiej jadąc od Malowniczej. Odcinek ul. Rokicińskiej od Malowniczej od Gajcego, będzie dwukierunkowy dla dojazdów docelowych, ślepy przy Gajcego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy