reklama
reklama

Duży sukces! Aż 367 dzieci przyszło na świat dzięki łódzkiemu programowi in vitro

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Duży sukces! Aż 367 dzieci przyszło na świat dzięki łódzkiemu programowi in vitro - Zdjęcie główne

Program in vitro w Łodzi | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźMija kolejny rok, w którym Łódź finansuje program in vitro. Ta inicjatywa jest pomocna dla osób pragnących mieć dziecko. Poniżej znajdziecie garść aktualnych danych na ten temat.
reklama

Program in vitro w Łodzi

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej przesłanej do nas przez Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi 17 kwietnia, program in vitro dla łódzkich par Łódź rozpoczęła w 2016 roku i kontynuuje go nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Druga edycja tego projektu ruszyła w 2021 roku i zakłada jego realizację do 2025.

Wnioski od par przyjmują dwie kliniki:

  • "Gameta" na Rudzkiej 34 w Rzgowie,  
  • "Salve Medica" na Szparagowej 10 w Łodzi. 
Od początku programu dzięki wsparciu z projektu urodziło się 367 dzieci, w tym 18 par bliźniąt. Każdego roku Łódź przeznacza ze swojego budżetu około milion złotych na dofinansowanie procedur in vitro. W sumie do dziś ta kwota sięga około 5,8 miliona złotych. Na 2022 także przewidziano jeden milion, który zostanie przeznaczony na dofinansowanie procedur medycznych. 

reklama

Jak wiemy ze strony Urzędu Miasta Łodzi, osoby pragnące skorzystać z tego programu powinny spełniać kilka założeń:

  • wiek kobiety - 20-40 lat,
  • para musi mieszkać w Łodzi i rozliczać tutaj podatki minimum przez 3 pełne miesiące przed dniem kwalifikacji do programu,
Mowa jest także o kobietach przed leczeniem gonadotoksycznym w celu zachowania płodności (wiek: 18-38 lat).  

Pary mogą liczyć na otrzymanie dofinansowania w wysokości do 5 tysięcy złotych do jednej procedury. Wnioskować o takie dofinansowanie wolno maksymalnie 3 razy. W tym roku nie przewidziano żadnych zmian w łódzkim programie in vitro. Realizacja uwzględnia założenia, które zostały zatwierdzone przez Polską Agencję Ochrony Technologii Medycznych i Taryfikacji. 

reklama

Warto też wspomnieć o tym, że miasto bezpłatnie przekazuje licencję na program innym gminom. Taką umowę z Łodzią podpisał po raz pierwszy w październiku 2016 roku Sosnowiec. Później dołączyły jeszcze m.in. Szczecinek, powiat pabianicki, Błaszki, Gniezno, Zgierz, a także Głogów. 

Po więcej informacji dotyczących tego programu odsyłamy na stronę Urzędu Miasta Łodzi.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama