Reklama

Reklama

Dvořák i Strauss w piątkowy wieczór

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dvořák i Strauss w piątkowy wieczór - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wyjątkowy wieczór dla miłośników twórczości Antonína Dvořáka i Richarda Straussa przygotowała Filharmonia Łódzka.

Reklama

Dvořák i Strauss w piątkowy wieczór

W programie najbliższego koncertu usłyszymy dwa wielkie dzieła XIX-wiecznej literatury symfonicznej. VII Symfonia Antonína Dvořáka powstała w 1885 r. na zamówienie Londyńskiego Towarzystwa Filharmonicznego, które w ten sposób uczciło kompozytora godnością honorowego członka. Jak napisał Otakar Šourek, „twórcza wypowiedź wznosi się w tej Symfonii na wyżyny, jakich w takiej sile i wielkości symfonicznej koncepcji i formy [Dvořák] nigdy przedtem nie osiągnął”.

"Don Kichot" Richarda Straussa to z kolei jeden z częstych u tego twórcy przykładów muzycznego sportretowania bohatera literackiego. „Błędny rycerz” z La Manchy przedstawi się słuchaczom w formie 10 wariacji. Poznajemy tu najważniejsze zdarzenia z jego życia: fascynację literaturą o błędnych rycerzach, walkę z wiatrakami, a w końcu odkrycie, że to, co brał za rzeczywistość, jest jedynie fikcją. Koncert będzie prowadził dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej Paweł Przytocki.

Zapraszamy rónież na spotkanie przedkoncertowe, które poprowadzi Piotr Matwiejczuk. Początek o godz. 18.15.
Podczas koncertu można skorzystać z bawialni dla dzieci. Szczegółowych informacji udzielają kasy FŁ.

Koncert Symfoniczny
25 października 2019 / piątek / 19.00


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy