Reklama

Reklama

Dwa pokoje - w ramach jubileuszu Teatru Szwalnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dwa pokoje - w ramach jubileuszu Teatru Szwalnia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 9 i 10 listopada w Teatrze Szwalnia będzie można obejrzeć pokazy akcji „Dwa pokoje” wg koncepcji i w realizacji Weroniki Fibich i Ewy Łukasiewicz.

Reklama

Dwa pokoje w ramach jubileuszu

Wydarzenie w realizacji Weroniki Fibich i Ewy Łukasiewicz jest realizowane w ramach jubileuszu 10-lecia Teatru Szwalnia.

„Dwa pokoje”

Z opisu koncepcji wydarzenia:

"Byt nie zwraca się do nas jako całość, lecz poprzez konkret egzystencjalny, drobiny znaczące (...). W jaki sposób coś istnieje, przerywa milczenie bytu i apeluje do naszego rozumienia.
A być może również pomaga nam zrozumieć samych siebie (...). Na te zagadnienia próbujemy odpowiedzieć w akcji performatywnej. Przez drobiny opowiadamy losy ludzi, którzy w łódzkim getcie spędzili odcinek swojego życia. Próbujemy szkicować z pamięci przeszłość. Taki rysunek jest jakby dwoistą uwagą lub uważnością na to, co pochodzi z przeszłości (i w tym procesie bywa, że się upublicznia) i uważnością na siebie samych, do których prywatnie to coś przychodzi. O wartości tych rysunków przesądza fakt, że udało się powiązać i przepleść prywatne z publicznym, wyrozumowane z intuicyjnym, przypomniane z odczuwanym. Akcja „Dwa pokoje” jest interdyscyplinarnym zdarzeniem poświęconym pamięci Litzmannstadt Getto. Wskazujemy te obszary topografii, które ze względu na ich bolesną, niejednoznaczną, historię, są zapomniane lub pomijane milczeniem. Wyznaczamy te obszary historii Litzmannstadt Getto, które dotychczas pozostawały obecne wyłącznie w archiwach."
koncepcja i realizacja: Weronika Fibich, Ewa Łukasiewicz

Niestety, brak już wolnych miejsc na 9 listopada.

10 listopada, godz. 19.00 | wstęp wolny
„Dwa pokoje” – akcja performatywna Weroniki Fibich i Ewy Łukasiewicz
liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: promocja@teatrszwalnia.pl lub 696 287 352
ostatnie wolne miejsca
Organizatorzy: Urząd Miasta Łodzi, Teatr Szwalnia, Poleski Ośrodek Sztuki


Źródło: Teatr Szwalnia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy