Reklama

Reklama

Dwa powiaty w Łódzkiem znalazły się w żółtej strefie zagrożenia koronawirusem. Decyzja zapadła dziś

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dwa powiaty w Łódzkiem znalazły się w żółtej strefie zagrożenia koronawirusem. Decyzja zapadła dziś   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany, w powiatach wróciły obostrzenia.

Reklama

W Łódzkiem żółtą strefą będą objęte powiaty łowicki i pajęczański. Od czwartku liczba powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą wynosi 19. Niektóre powiaty, gdzie obostrzenia przyniosły efekty, zostały zastąpione przez inne, w których sytuacja pogorszyła się. Ministerstwo Zdrowia przygotowało też specjalną "listę ostrzegawczą". Zmiany obowiązują od 21 sierpnia.

!reklama!

W strefie żółtej, obowiązuje między innymi zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, uczestnicy muszą zachować 1,5 m odległości od siebie. Mogą się odbywać wesela i spotkania rodzinne ale do 100 osób ( z wyłączeniem obsługi). W kościołach obowiązuje obowiązek zakrywania nosa i ust (z wyłączeniem osób sprawujących). W sklepach oprócz maseczki klienci obowiązkowo muszą mieć rękawiczki na dłoniach i stosować dezynfekcję.

Limity obowiązują także w kinach. Na widowni może być zajętych 25 proc. miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit: jedna osoba na 4 m kw. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach, parkach rekreacyjnych może przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 m kw. Podobna zasada obowiązuje na siłowniach, klubach i centrach fitness, gdzie może przebywać 1 osoba na 7 m kw. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale przy 25 procent widowni.

 W strefie czerwonej pozostaje powiat wieluński w Łódzkiem.

Źródło: MInisterstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy