Reklama

Reklama

Dworzec Roku 2020. Czy łódzkie dworce mają szansę na tytuł?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dworzec Roku 2020. Czy łódzkie dworce mają szansę na tytuł? - Zdjęcie główne

Dworzec Łódź Fabryczna nocą (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 18 maja wystartowała trzecia edycja konkursu „Dworzec Roku”. Czy któryś z łódzkich dworców ma szanse w walce o miano najlepszego i najbardziej przyjaznego dworca kolejowego w Polsce?

Reklama

W chwili obecnej trwa pierwszy etap konkursu, w którym istnieje możliwość zgłaszania dworców. W plebiscycie udział mogą wziąć jedynie czynne dworce kolejowe, które na co dzień są otwarte dla podróżnych.

!reklama!

W Łodzi najpopularniejszymi dworcami kolejowymi są Łódź Kaliska, Łódź Fabryczna. I to właśnie te dworce z naszego miasta mają największe szanse na znalezienie się w finałowej dziesiątce.

- Tegoroczny konkurs dworcowy obejmuje nie tylko zebranie propozycji i wybór najbardziej wartościowych obiektów obsługi podróżnych, ale również sondaż odnośnie potrzeb i oczekiwań ich użytkowników. Docelowo elementem naszej inicjatywy ma być katalog dobrych praktyk, pomocnych przy projektowaniu i modernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz definiowaniu standardów obsługi podróżnych – mówi dr Jakub Majewski z Fundacji Pro Kolej.

Po zamknięciu etapu zgłoszeń przeprowadzone zostaną audyty, które pozwolą zweryfikować zgłoszenia. W rezultacie powstanie lista dziesięciu dworców - finalistów konkursu, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego Jury, drugi w głosowaniu internautów. 

– Poprzez organizację konkursu chcemy pokazać, że polska kolej się zmienia, polska kolej chce się zmieniać, chce być otwarta na ewolucję między innymi poprzez inwestycje w dworce. Kolejarze chcą być otwarci na innowacje technologiczne. Jesteśmy otwarci na dialogi i chcemy żeby kolej była jeszcze bardziej nowoczesna i otwarta na pasażerów – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP. 

Zgłoszenia dworców będą przyjmowane do lipca. Później przez 2 miesiące odbywać się będzie audyt, a we wrześniu zaprezentowana zostanie lista 10 finalistów konkursu. W październiku rozpocznie się internetowe głosowanie publiczności. Jednocześnie swoją decyzję podejmie jury złożone z ekspertów. Najlepsze dworce kolejowe w Polsce poznamy w listopadzie.

Cele konkursu „Dworzec Roku”: 

  • wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce, 
  • zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych, 
  • promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.
źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy