Reklama

Reklama

Dzieci widzą duchy - wkrótce premiera!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już za 5 dni na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi odbędzie się prapremiera autorskiego spektaklu Mariusza Grzegorzka pt. „Dzieci widzą duchy".

„DZIECI WIDZĄ DUCHY”

NIEZWYKŁY, przejmująco piękny i tak smutny, że często przez to wesoły spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Przestrach, wzruszenie, intensywne teatralne obrazy i brawurowa obsada aktorska, a do tego mnóstwo hipnotycznej muzyki – od listy przebojów, poprzez pieśni ludowe do średniowiecznych chorałów. Takiego teatru nie robi już nikt inny, nigdzie indziej! To trzeba zobaczyć!

„Dzieci widzą duchy” jest próbą rozwinięcia w teatrze profesjonalnym konwencji teatralnej, którą reżyser Mariusz Grzegorzek eksplorował w udany sposób już wcześniej, w dwóch przedstawieniach dyplomowych zrealizowanych na deskach Teatru Studyjnego we współpracy ze studentami wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: „Pomysłowe mebelki z gąbki” oraz „Nie jedz tego! To jest na święta!”.

Spektakl będzie kolażową, muzyczno-ruchowo-teatralną, po części improwizowaną próbą odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być prawdziwie dorosłym? Czy wyzbycie się tego wewnętrznego dziecka, skupienie na samokontroli, wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych, naprawdę musi doprowadzić do rezygnacji z wewnętrznej wrażliwości, empatii i intuicji? Czy w bajkach kryją się być może sensy znacznie głębsze i bardziej niepokojące niż tylko proste wytyczne: jak być sformatowanym członkiem rodziny i społeczeństwa?

Opracowanie dramaturgiczne, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne, światło: Mariusz Grzegorzek
Kostiumy: Tomasz Armada

Opracowanie muzyczne: Leszek Kołodziejski
Opieka wokalna: Iza Połońska
Reżyseria dźwięku: Wadim Radziszewski
Asystentka reżysera/inspicjentka/suflerka: Marta Baraszkiewicz

W spektaklu wystąpią: Mikołaj Chroboczek – Dziecko 1, Mateusz Czwartosz – Dziecko 2, Marek Nędza – Dziecko 3, Agnieszka Skrzypczak – Dziecko 4, Paulina Walendziak – Dziecko 5, Mateusz Więcławek – Dziecko 6, Elżbieta Zajko – Dziecko 7.

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Edgar Allan Poe, „Cień” (fragmenty), przekład Bolesław Leśmian, Bracia Grimm, „Krzak Jałowca” (fragmenty), przekład Emilia Bielicka, Krystyna Łagowska, „Pies z plasteliny” (wiersz z tomiku o tym samym tytule, wydawnictwo Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich).

Licencjodawcą jest ZAiKS.

Zachęcamy do obejrzenia trailera spektaklu, który prezentujemy poniżej:

Prapremiera polska: 22 i 23 lutego na Dużej Scenie
Kolejne pokazy: 25, 26 lutego oraz 20, 21 i 22 marca na Dużej Scenie


Źródło: Teatr Jaracza w Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy