Reklama

Reklama

Dziki parking na ul. Sienkiewicza w Łodzi. Straż Miejska odholowała już ponad 50 samochodów! [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 14 wrz 2021 10:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W miejsce obleganych codziennie parkingów w okolicy siedziby TVP3 Łódź przy ul. Narutowicza powstaje droga łącząca ulicę Sienkiewicza z ulicą Wschodnią. W związku z tym, dzikim parkingiem stała się ul. Sienkiewicza, gdzie pełne ręce roboty mają funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Parking Łódź. Ul. Sienkiewicza w Łodzi. To jeszcze ulica czy już parking?

Chociaż wspomniana inwestycja w centrum Łodzi została poparta przez mieszkańców w trakcie konsultacji społecznych, to nie wszyscy cieszą się z jej rozpoczęcia. Wielu kierowców w Łodzi uważa bowiem, że wyznaczone miejsca parkingowe przy nowej ulicy nie zrekompensują ubytku parkingów powstałego w skutek budowy drogi. 

!reklama!

Jeszcze zanim te miejsca się pojawią, zmotoryzowani muszą borykać się z brakiem wolnych miejsc parkingowych w okolicy Wydziału Finansowego Urzędu Miasta czy Starostwa Powiatowego.

W związku z budową drogi łączącej ulicę Sienkiewicza z ulicą Wschodnią, ul. Sienkiewicza w Łodzi stała się dzikim parkingiem pełnym samochodów. Niestety parkowanie tam jest nielegalne, o czym przekonało się już kilkudziesięciu kierowców.

Polecamy: Parking zamiast ulicy. Tak teraz wygląda ul. Sienkiewicza w Łodzi [zdjęcia]

Dziki parking na ul. Sienkiewicza. Co grozi za parkowanie w tym miejscu?

- Kierowcy, który nie stosuje się do obowiązujących na tym odcinku zasad ruchu (zakaz zatrzymywania z informacją o odholowaniu pojazdu) grozi mandat karny w wysokości 100 zł oraz 1 punkt karny - wyjaśnia Marek Marusik, z-ca naczelnika wydziału dowodzenia straży miejskiej w Łodzi.

To jednak nie wszystko. W przypadku, gdy pojazd został odholowany właściciel lub użytkownik pojazdu zostanie dodatkowo obciążony kosztami jego usunięcia. 

Koszt usunięcia samochodu osobowego o dmc do 3,5t to 290 , natomiast każda doba przechowywania pojazdu na parkingu strzeżonym, to koszt 41 . 

- Aktualnie pojazdy usuwane z dróg w Łodzi są przewożone na parking strzeżony zlokalizowany przy ul. Telefonicznej 30/44 - tłumaczy Marek Marusik.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy strażnicy wydali łącznie ponad 180 dyspozycji usunięcia pojazdów, przy czym najwięcej z ul. Sienkiewicza (57 dyspozycji), z ul. Roosevelta (13 dyspozycji) oraz z ul. Wschodniej (7 dyspozycji).

- Nasze działania opierają się w głównej mierze na zgłoszeniach od mieszkańców. Staramy się koncentrować nasze działania w tych miejscach i obszarach, które z punktu widzenia mieszkańców są najbardziej uciążliwe - mówi z-ca naczelnika wydziału dowodzenia straży miejskiej w Łodzi.

Jednocześnie zapowiada, że kontrole i działania na ul. Sienkiewicza będą kontynuowane także w nadchodzących tygodniach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.