Reklama

Reklama

E. Leclerc wybuduje pod Łodzią duże centrum dystrybucyjne. Gdzie będzie zlokalizowane?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

E. Leclerc wybuduje pod Łodzią duże centrum dystrybucyjne. Gdzie będzie zlokalizowane? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź ID Logistics dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wygrał przetarg na obsługę sieci handlowej E. Leclerc. Operator będzie zarządzać budowanym obecnie centrum dystrybucyjnym pod Łodzią w Woli Rakowej. Jego uruchomienie operacyjne i realizacja pierwszych dostaw do sklepów zostały zaplanowane na lipiec 2021 roku.

Reklama

Scawar, część logistyczna sieci E.Leclerc w Polsce, w związku z przewidywanym rozwojem operacji, wyłoniła w przetargu ID Logistics jako swojego kontrahenta i partnera w zakresie logistyki. Oferta przedstawiona przez operatora została uznana jako najbardziej odpowiadająca obecnym i przyszłym potrzebom sieci handlowej.

 !reklama!

W budowanym obecnie centrum dystrybucyjnym sieci handlowej E. Leclerc w Woli Rakowej mają być magazynowane wszystkie grupy asortymentowe produktów, które można kupić w sieci super i hipermarketów. Zespół ID Logistics będzie odpowiadać za kompleksowe zarządzanie operacjami i procesami magazynowymi oraz dedykowaną obsługę dystrybucyjną na terenie całej Polski.

Grupa projektowa ID Logistics już przygotowuje dedykowane rozwiązania logistyczne

ID Logistics rozpoczął już przygotowania do uruchomienia nowego centrum dystrybucyjnego w Woli Rakowej. W tym celu powołana została specjalna grupa projektowa, a prace wdrożeniowe będą trwały ponad jedenaście miesięcy. Dla zapewnienia efektywnej obsługi magazynowej kluczowe znaczenie będzie mieć stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów oraz rozszerzanie asortymentu, w tym marek własnych, który już wkrótce ma objąć 4 tys. produktów. Na tym etapie ma być też uwzględniona możliwość stopniowej rozbudowy powierzchni magazynowej, która docelowo wyniesie 21 tys. mkw.

„Nowy projekt i obsługa E. Leclerc pozwoli nam umocnić pozycję ID Logistics na polskim rynku logistyki kontraktowej jako specjalisty w zakresie obsługi sieci handlowych. Rozpoczęcie współpracy z E.Leclerc jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem do zapewnienia optymalnej obsługi, tym bardziej, że podpisanie kontraktu z ID Logistics nastąpiło po wielu latach kooperacji z innym operatorem. Jesteśmy dumni, że E.Leclerc zaufał właśnie nam i dołożymy wszelkich starań, aby przyczynić się do dalszej ekspansji sieci na polskim rynku” zapewnia Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics Polska.

Źródło: ID Logistics

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy