Reklama

Reklama

Egzamin zawodowy lekarzy – aż 3400 osób zdaje go w Łodzi. Takie skupisko osób podczas pandemii?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Egzamin zawodowy lekarzy – aż 3400 osób zdaje go w Łodzi. Takie skupisko osób podczas pandemii?  - Zdjęcie główne

Egzamin zawodowy lekarzy – aż 3400 osób zdaje go w Łodzi. Takie skupisko osób podczas pandemii? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łodź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Lekarze 80 specjalizacji, jak co roku piszą egzamin zawodowy w Łodzi. Są obawy, że takie skupisko osób w jednym miejscu spowoduje wiele zakażeń, które później mogą zostać przeniesione do szpitali.

Reklama

Aby zostać specjalistą w swojej dziedzinie wszyscy lekarze, jak co roku muszą zdać egzamin, od 20 lat organizowany w Łodzi przez Centrum Egzaminów Medycznych.

!reklama!

- W tym roku egzamin będzie zdawało u nas 3400 lekarzy z całej Polski. To rekordowy rok, bo zmienione ostatnio przepisy pozwalają na przystąpienie do egzaminu również tym lekarzom, którzy jeszcze nie skończyli szkolenia specjalizującego. Takiego wyzwania jeszcze nie mieliśmy - mówi prof. Rafał Kubiak, zastępca dyrektora CEM.

Wiele osób jest zaniepokojonych całą sytuacją. Lekarze obawiają się zakażeń i rozwiezienia ich po szpitalach w całej Polsce.

Egzamin podzielony jest na dwie części – ustną i pisemną, z czego ta druga odbywa się w Atlas Arenie. Dla każdej specjalizacji wyznaczono osobny termin. Nie zmienia to jednak faktu, że podczas egzaminu z interny w jednym miejscu test pisze około 300 osób.

Ustna część odbędzie się w różnych częściach kraju. Zostały powołane komisje – na jeden zespół egzaminujących będzie przypadać nie więcej niż 10 osób zdających. Przed przystąpieniem do egzaminu lekarze zostaną zbadani termometrem. Egzamin w reżimie zakrywania nosa i ust. 

W Atlas Arenie stoliki rozstawiono w odpowiednich od siebie odległościach. Lekarze mieli obowiązek siadać na co drugim miejscu w taki sposób, żeby kolejna grupa mogła usiąść na tych nie zajmowanych przed chwilą przez innych.

Źródło: TVN24.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy