Reklama

Reklama

Egzaminy dyplomowe na Politechnice Łódzkiej będą się odbywały on-line

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Egzaminy dyplomowe na Politechnice Łódzkiej będą się odbywały on-line - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W dobie koronawirusa Politechnika Łódzka postanowiła przeprowadzać egzaminy dyplomowe drogą internetową. Taką decyzję podjęły władze uczelni.

Reklama

Na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej opublikowany został komunikat ws. zasad organizacji egzaminów dyplomowych przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość autorstwa Prorektora ds. Kształcenia PŁ, prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Jóźwika. 

!reklama!

Z oświadczenia wynika, że w trakcie obowiązywania zawieszenia kształcenia bezpośredniego, na uzasadniony wniosek zainteresowanego studenta i w uzgodnieniu ze studentem uczelnia dopuszcza możliwość obrony swojej pracy dyplomowej zdalnie.

Komunikat jasno określa konkretne zasady przystąpienia oraz przeprowadzenia takiego egzaminu. Poniżej publikujemy fragment komunikatu.

5. Podczas egzaminu muszą być włączone kamery i mikrofony wszystkich osób uczestniczących w egzaminie (studenta i trzech członków Komisji). Student udostępnia cały pulpit swojego komputera członkom Komisji. Udostępniany pulpit powinien zawierać jedynie prezentację pracy dyplomowej zajmującą co najmniej 90% powierzchni ekranu. W czasie trwania całego egzaminu na pulpicie komputera studenta może znajdować się jedynie prezentacja pracy i ewentualnie aplikacje z nią związane. Niedopuszczalne jest uruchamianie przez studenta podczas egzaminu aplikacji ułatwiających odpowiedzi na pytania. Prezentowany podczas prezentacji pulpit powinien być jedynym ekranem dostępnym studentowi podczas egzaminu. Zdający egzamin powinien siedzieć naprzeciwko kamery tak, aby jego twarz zajmowała co najmniej 40% obszaru obejmowanego przez kamerę. Powinien też przez cały czas egzaminu patrzeć w kierunku ekranu.

Cały komunikat dostępny jest TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy