Reklama

Reklama

Ekologiczno-artystyczna Lokomotywa po wiedzę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ekologiczno-artystyczna Lokomotywa po wiedzę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Eco Fashion – jest tematem kolejnej edycji projektu ekologicznego „Lokomotywą po wiedzę”, który w najbliższych miesiącach realizować będzie Łódzki Dom Kultury.

Reklama

Ekologiczno-artystyczna „Lokomotywa po wiedzę”

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w partnerstwie z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechniką Łódzką oraz 32 instytucjami kultury z województwa łódzkiego m.in. z Rawy Mazowieckiej, Brzezin, Działoszyna, Opoczna, Krośniewic, Łęczycy, Słupi, Sieradza, Wieruszowa, Mierzyc czy Nieborowa. Pełna lista parterów dostępna jest na stronie  http://www.ldk.lodz.pl/projekty-t4/lokomotywa-po-wiedze-t16.  

ŁDK zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat, aby wzięły udział w realizacji 5 typów warsztatów, bazujących na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Każde ze spotkań poprzedzone będzie prelekcją dotyczącą tego, czym jest ekologia, jak zadbać o środowisko naturalne oraz czym jest i czemu służy segregacja odpadów (recykling i upcykling).

Warsztaty, które będą realizowane w Łódzkim Domu Kultury oraz w siedzibach partnerów dotyczą zagadnień takich jak: projektowanie ubioru z surowców naturalnych, tworzenia modowych akcesoriów ekologicznych, wykonanie ubiorów z surowców odzyskanych, idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Ostatnim elementem warsztatów będzie wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wszystkie działania merytoryczne projektu ukierunkowane będą na wykonanie ekologicznych strojów oraz na stworzenie pokazu mody ekologicznej „ECO FASHION”. Finałem projektu będzie interaktywny pokaz mody z udziałem odbiorców projektu i publiczności.  

Projekt „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.


Źródło: ŁDK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy