Reklama

Reklama

Filmy 18+ na YouTube tylko po pokazaniu dowodu lub karty płatniczej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Filmy 18+ na YouTube tylko po pokazaniu dowodu lub karty płatniczej - Zdjęcie główne

YouTube. Filmy dla dorosłych dopiero po okazaniu karty płatniczej lub dowodu (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź YouTube. Choć o pierwszych planach wprowadzenia ograniczeń w oglądaniu wulgarnych filmów było już głośno w zeszłym roku – przez większość czasu nic się nie zmieniało. Od niedawna filmy dla dorosłych nie są już dostępne dla każdego. Sprawdź szczegóły.

Reklama

YouTube. Bez okazania dowodu osobistego lub karty płatniczej nie obejrzysz  filmu dla dorosłych

!reklama!

Popularna platforma z filmikami, które można oglądać za darmo, powstała w lutym 2005 r. Wraz z rozwojem Internetu YouTube stał się najpopularniejszym miejscem z wideo w kraju i na świecie. Do serwisu internetowego swoje filmy może wysyłać każdy, dlatego nie brakuje też takich o wulgarnym zabarwieniu. Do tej pory takie filmy można było oglądać tylko po zalogowaniu się na konto Google. Przy rejestracji należy podać, przykładowo - fikcyjną datę urodzenia, co umożliwiało dostęp do wszystkich filmów. Konto Google może założyć każdy, dlatego bez dokładnej weryfikacji można było uzyskać szansę na oglądanie wideo dla dorosłych.

Ochrona najmłodszych przed oglądaniem filmów z wulgarną treścią została zaostrzona. Od niedawna musimy przejść specjalną weryfikację. Zdania na ten temat są podzielone - jedni cieszą się, że młodzi będą objęci większą kontrolą w internecie, nastomiast inni - uważają zmiany za dość kontrowersyjne, ponieważ nie chcą podawać w internecie swoich poufnych danych.

Aby obejrzeć film oznaczony przez YouTube jako „wideo dla dorosłych” musimy wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji weryfikacji.

1. Potwierdzanie wieku za pomocą karty kredytowej.

Można powiedzieć, że to jeden z bardziej radykalnych ruchów platformy, jeżeli chodzi o sprawdzanie faktycznego wieku użytkowników. Po pierwsze, podajemy w Internecie dokładne dane swojej karty, czyli jej numer, datę ważności, a także kod CVC.

Zdaniem użytkowników, udzielanie takich informacji wiąże się z niebezpieczeństwem, ponieważ z tymi danymi każdy złodziej mógłby bez problemu włamać się na dowolny rachunek. Google zapewnia, że używa tych danych tylko do weryfikacji wieku użytkownika, jednak wielu osobom taka opcja się nie podoba. Zdaniem Internautów podawanie wszystkich informacji z karty jest godzeniem w ich prywatność. 

2. Wysyłamy do Google swój dowód osobisty.

Druga opcja to wysłanie skanu swojego dowodu osobistego, aby na podstawie tych danych uzyskać szansę na oglądanie filmów dla dorosłych. Po wpisaniu swojej daty urodzenia musimy wysłać skan swojego dokumentu tożsamości. Jak informuje Google – może to być zarówno dowód osobisty bądź paszport, a dane po weryfikacji zostaną usunięte.

Polecamy: Mapa klasyków Internetu Łódź. Jakie znane filmy z YouTube znalazły się na mapie Łodzi? [wideo]

Co jest najpopularniejsze na YouTube? [top 10]

Będąc w temacie internetowych treści wideo sprawdzamy, co obecnie znajduje się na topie i jakie filmy są najchętniej oglądane na polskim YouTube.

1. „To były najlepsze chwile w naszym życiu”, czyli produkcja od popularnej „Ekipy” Karola Friza Wiśniewskiego obrazująca życie młodych dorosłych w jednym domu.

2. Ekipa – Na zajawce. Drugie miejsce zajmuje klip wideo do piosenki od Ekipy Friza.

3. Brązowy medal w kategorii najpopularniejszych obecnie filmów na YouTube trafia do bezpośredniego konkurenta „Ekipy”, czyli Teamu X. Konkurencyjnie do twórców z Ekipy Friza – Team X nagrał swoją kolejną piosenkę.

Miejsca 4-6 trafiają do znanych artystów młodego pokolenia. Na liście klipów na czasie pojawili się, m.in.: Young Leosia, Żabson, Sokół, Sarius, KaeN i Peja.

7. Popularna wśród młodych Murcix, czyli YouTuberka z Ekipy Friza nagrała produkcję, w której mówi o ostatnim koncercie, gdzie wystąpiła z pozostałymi członkami kanału.

Miejsca 8-10 ponownie zajmują młodzi artyści. Magiera, Sobel, Małach, Rufuz i Wac Toja nagrali ostatnio wiele piosenek, a ich twórczość chętne oglądają młodzi ludzie.

Choć na miejscu dziesiątym chcieliśmy zakończyć nasze podsumowanie – to właśnie miejsce 11. przykuło naszą szczególną uwagę. Jak się okazuje 11.najbardziej popularnym filmem w polskim Internecie są obrady z 36. posiedzenia Sejmu RP. Cały film trwa ponad 11 godzin.

Czekamy na Wasze opinie. Co oglądacie w Internecie? Macie swoje ulubione kanały? Co sądzicie o nowych zabezpieczeniach filmów dla dorosłych?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy