Reklama

Reklama

Firma ze Stanów Zjednoczonych stawia na Łódź. Będzie aż 1000 miejsc pracy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Firma ze Stanów Zjednoczonych stawia na Łódź. Będzie aż 1000 miejsc pracy - Zdjęcie główne

W Łodzi będą nowe miejsca pracy | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Alorica Inc., amerykańska firma zajmująca się outsorcingiem procesów biznesowych zamierza otworzyć jedno ze swoich centrów w Łodzi i zatrudnić 1000 osób. Nowych pracowników szukają także inne firmy działające na terenie miasta. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Alorica Inc. z USA zainwestuje w Łodzi

Alorica Inc. specjalizuje się w rozwiązaniach CX (bazujących na doświadczeniach klienta), działa w obszarze outsourcingu procesów biznesowych (BPO). Działa tym samym na kilku płaszczyznach: finansowej, technologicznej, turystycznej, hotelarskiej, e-commerce, nawet handlu detalicznego.

Przedsiębiorstwo zatrudnia 100 tysięcy osób w 17 krajach. Teraz planuje otworzyć swoje centra w Kairze i Łodzi. Firma zapowiada, że rozpocznie swoją działalność w obydwu krajach w drugim kwartale 2023 roku. W Łodzi będzie aż 1000 miejsc pracy.

- Rozwój w Afryce i Europie jest kluczem do naszej strategii oferowania wsparcia istotnego pod względem kulturowym i językowym dla dobrze ugruntowanych i wschodzących przedsiębiorstw na całym świecie - mówi Greg Haller, dyrektor naczelny w Alorica. - Egipt i Polska są na naszym radarze, jako silne rynki komercyjne z bogatą bazą talentów. Nasze nowe działania otworzą możliwości rozwoju zawodowego dla lokalnych mieszkańców i stworzą wyraźną ścieżkę do rozszerzenia naszych rozwiązań dla klientów w regionie - dodaje.

Tysiące nowych miejsc pracy w Łodzi

Zatrudnienie zapowiadają także inne firmy, które działają na terenie Łodzi. Dodajmy, że w 2022 roku powstało 10 tysięcy nowych miejsc pracy. W mieście powstały nowe biura, fabryki i laboratoria. 

"W 2022 roku wzrosła liczba ofert pracy niezwiązanych z procedurami zatrudniania cudzoziemców. I tak w 2021 roku zgłoszonych zostało 9 376 miejsc pracy i aktywizacji zawodowej, a w roku 2022 już 10 965. Wobec powyższego nastąpił wzrost liczby ofert pracy o 16,9%" - wynika z danych urzędu pracy w Łodzi.

Zatrudnienie w 2023 roku zapowiedziały kolejne firmy

  • First Derivative - 1000 osób, 
  • Ziehl Abbeg - 350 osób, 
  • Infopulse, który z Ukrainy przeniósł swoją centralę do Łodzi już zatrudnia 800 osób, a w tym roku może przybyć kolejnych kilkaset,
  • Allegro w sektorze IT zatrudni 150 osób, 
  • BSH - 50 osób,
  • EY Center of Excellence - 150 osób,
  • First Derivative - ponad 1000 osób,
  • Sii Łódź - 150 osób,
  • ZIEHL-ABEGG SE - 400 miejsc pracy.
Nowym inwestorem jest także japońska firma Daikin. Będzie działać w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i stworzy 1000 miejsc pracy do 2025 roku.

Co powoduje, że firmy chętnie inwestują w Łodzi?  Głównie lokalizacja, sąsiedztwo sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu. Poza tym dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Na koniec grudnia 2022 roku liczba bezrobotnych w Łodzi wyniosła 15 420 osób i w stosunku do grudnia 2021 roku zmniejszyła się o 4 905 osób (spadek o 24,1%).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy