Reklama

Reklama

„Formalności ograniczyliśmy do minimum” Kolejne wsparcie dla łódzkich przedsiębiorców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od wtorku (19 maja) łódzcy przedsiębiorcy mogą korzystać z funduszu kredytowo-poręczeniowego. To kolejne, po m.in. obniżeniu czynszów za lokale użytkowe, narzędzie wsparcia przygotowane przez władze Łodzi dla lokalnych przedsiębiorców.

Reklama

!reklama! 

- Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm może mieć problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Z myślą o nich przekazaliśmy do ŁFPK dodatkowe 10 milionów zł z miejskiej kasy – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi  – Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się uratować kolejne miejsca pracy.

Z poręczenia funduszu mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające na terenie Łodzi siedzibę, oddział lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG).

- Chcemy, aby uzyskanie poręczenia ŁFPK było łatwe. Dlatego formalności ograniczyliśmy do minimum - mówi Marek Cieślak, prezes Bionanoparku - Procedura przebiega na podstawie dokumentacji kredytowej lub pożyczkowej uzupełnionej o jeden prosty wniosek o udzielenie poręczenia.

Uzyskanie poręczenia zwiększa wiarygodność firmy, dlatego banki i instytucje udzielające pożyczek chętniej podpisują umowy z przedsiębiorcami posiadającymi poręczenie funduszu. 

Fundusz udziela poręczeń obejmujących wyłącznie pożyczki i kredyty przeznaczone na cele bezpośrednio związane z podejmowaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej przez firmę.  W ramach pożyczki finansowane będą wydatki m.in. na wynagrodzenia dla pracowników (w tym także składowe należne ZUS i Urzędowi Skarbowemu) oraz koszty personelu pracującego na terenie firmy, na zobowiązania publiczno-prawne, na spłatę zobowiązań handlowych, na pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, na zakup towarów i półproduktów.

Poręczenie udzielane jest na pożyczki i kredyty w złotówkach, na okres zgodny z okresem spłaty, powiększony maksymalnie o 12 miesięcy, jednak nie dłuższy niż 5 lat. Fundusz może udzielić także poręczenia pomostowego, na czas ustanowienia zabezpieczenia,  na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Fundusz działa od 2005 roku. Przez ponad 15 lat poręczył ponad 270 pożyczek na kwotę przekraczającą 10 milionów złotych.

Więcej informacji na stronie: Łódzkiego Funduszu Poręczeń Kredytowych >>>

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy