Reklama

Reklama

Gastronomia i usługi fryzjerskie znów w Manufakturze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 16 maja – od poniedziałku w Manufakturze ponownie zaczną działać salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Od 18 maja jednocześnie w pełnym zakresie będą działać restauracje i kawiarnie (przy stosowaniu odpowiednich reguł sanitarnych). Klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej centrum handlowego na miejscu w lokalach i strefie foodcourt. Lokale, punkty gastronomiczne i usługi kosmetyczne/fryzjerskie będą działać zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

!reklama!

W restauracjach i kawiarniach zmianie ulegnie układ przestrzeni - stoliki zostaną rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązywać będzie dystans 1,5 m. Ograniczeniu ulega również liczba osób mogących przebywać jednocześnie w lokalu (1 osoba na 4 m2). Obsługa lokali przestrzegać będzie ścisłych norm sanitarnych dezynfekując stoliki po każdym kliencie oraz stosując środki ochrony osobistej nosząc maseczki/przyłbice oraz rękawiczki.

Analogiczne zasady sanitarne zostały wprowadzone w strefie gastronomicznej – foodcourt. Tu również usunięta zostanie część stolików i miejsc siedzących tak aby zachować wymagane dwumetrowe odległości pomiędzy nimi. Dystans dwóch metrów obowiązywać będzie również osoby stojące w kolejce do poszczególnych punktów gastronomicznych. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia regulujące odległości pomiędzy oczekującymi. Przy wejściu do strefy gastronomicznej ustawione zostały dozowniki z płynem dezynfekującym oraz informacje z zaleceniami przestrzegania zasad sanitarnych m.in. z ważną dla klientów informacją że zasłanianie nosa i ust przez klientów nie obowiązuje w trakcie konsumpcji – czytamy w komunikacie prasowym Manufaktury.

Restauracje i punkty gastronomiczne stanowią bardzo ważny element w ofercie Manufaktury. Trudne czasy pokazały jednak, że restauracje mają swoich fanów, którzy zamawiali jedzenie z dostawą do domu.

- To budujące, że goście Manufaktury są związani z naszymi restauracjami. Tym bardziej cieszymy się, że będą mogli teraz korzystać z pełnej oferty swoich ulubionych miejsc. Oczywiście nie zapominamy o okolicznościach powrotu do pracy i o konieczności stosowania wielu środków ostrożności, by wizyta w restauracji była jak najbardziej bezpieczna. Apelujemy do naszych gości, by przestrzegali obowiązujących zasad i stosowali się do obowiązujących procedur – informuje Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury. 

Poniedziałek, 18 maja to także ważna data dla salonów fryzjerskich. Od jutra w Manufakturze otworzą się: Jean Luois David, Hair Project Polska oraz Fryzjerek. Klienci będą przyjmowani tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty, a stanowiska obsługi będą dezynfekowane po każdym kliencie. Obsługa przy wykonywaniu usługi zobowiązana została do stosowania środków ochrony osobistej - maseczki i rękawiczek. W lokalach obowiązać będzie również zasada dwumetrowego dystansu pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy.

- Wiemy, jak bardzo nasi goście wyczekiwali otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Prowadzone są już zapisy i zainteresowanie jest bardzo duże. Zapisują się zarówno panie, jak i panowie, a także najmłodsi – informuje Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, personelu sklepów oraz obsługi, Manufaktura nadal funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Przy wejściach głównych oraz w toaletach – rozstawione są dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych i w dwóch maseczkomatach.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet. Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem, poddawane są regularnemu ozonowaniu. Wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego zniknęły ławki i siedziska, a plac zabaw nadal jest pozostaje nieczynny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy