Reklama

Reklama

Gdzie w Łodzi kupić flagę na 11 listopada? W tych miejscach na pewno ją znajdziesz!

Opublikowano: wt, 9 lis 2021 08:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 11 listopada przypada w Polsce Narodowe Święto Niepodległości, które Polacy corocznie obchodzą zgodnie z tradycjami. Jedną z tradycji jest wywieszenie flagi państwową, która symbolizuje nasz szacunek dla niepodległości, wolności oraz patriotyzm. Sprawdź, gdzie w Łodzi kupisz biało-czerwoną flagę.

Jak odpowiednio wywiesić flagę?

Według polskiego prawa obywatele mają prawo wywieszać biało-czerwoną flagę, tylko pod warunkiem, że jest to flaga narodowa, a nie urzędowa. W Polsce nazwę taką nosi flaga o dwóch pasach poziomych równej szerokości, białym u góry i czerwonym u dołu, w proporcjach 5:8. Oznacza to, że możemy wywiesić jedynie flagę w biało-czerwonym kolorze, a nie powinniśmy zastępować jej flagą z godłem.  Symbol państwowy należy wywiesić na drzewcu drewnianym lub metalowym. Szerokość flagi nie może być mniejsza niż 1/3 długości drzewca lub większa niż 1/2 jego długości. Najczęściej drzewce są umieszczone w uchwycie pod kątem około 45 stopni do ściany budynku, ale można je również umieścić poziomo na balkonie lub w oknie. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie flagi pionowo, trzeba pamiętać, że biała jej część powinna być przy maszcie, po lewej stronie.  

W specjalnie przygotowanym poradniku MSWiA przeczytamy następujące wskazówki:

„Flaga nigdy nie może dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody.” Flagi nie powinno się podnosić i wywiesza w dni deszczowe i przy bardzo silnym wietrze, a w przypadku nagłego deszczu bądź śnieżycy należy ją jak najszybciej opuścić i zdjąć. Poradnik dokładnie opisuje, iż symbol państwowy nie może posłużyć nam jako nakrycie stołu, ozdoba, opakowanie, nie wolno umieszczać na nim żadnych rysunków ani np. nazw miejscowości.

Gdzie w Łodzi kupić flagę?

Przed świętami narodowymi, flagi państwowe łatwo znajdziemy w wielu supermarketach, sklepach militarnych, folklorystycznych czy księgarniach. Najłatwiej zamówić flagę przez internet, oczywiście odpowiednio wcześnie, np. w serwisie Allegro lub Olx, gdzie mamy możliwość dobrania idealnego rozmiaru flagi i dzień jej dostawy.

Łódzkie sklepy, w których zaopatrzysz się na 11 listopada:

  •     Cepelianka-Folklor przy ul. Piotrkowskiej 97 w Łodzi
  •     Bricoman przy ul. Przybyszewskiego 176/178 w Łodzi
  •     Castorama przy ul. Wydawniczej 13 w Łodzi
  •     Placówki Poczty Polskiej. przy Alei Tadeusza Kościuszki 5/7 w Łodzi.
Warto pomyśleć o zaopatrzeniu się we flagę wcześniej, aby mieć czas zmierzyć wielkość powierzchni, na której można ją wywiesić i sprawdzić, czy posiadamy odpowiedni drzewiec i miejsce do jego zamontowania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.