Reklama

Reklama

Grażyna Posmykiewicz ponownie dyrektorem Teatru Muzycznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Grażyna Posmykiewicz ponownie dyrektorem Teatru Muzycznego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Światowe tytuły jak: „Miss Saigon”, „Les Misérables”, „Madagaskar. Musicalowa przygoda”,  popularne koncerty, rozwijający się Festiwal OFF-Północna czy też nowy program edukacyjny – ostatnie lata pokazały zmianę kierunku, w którym zmierza Teatr Muzyczny.

Reklama

Grażyna Posmykiewicz ponownie dyrektorem

Grażyna Posmykiewicz, która wygrała konkurs na dyrektora teatru i rozpoczyna trzecią kadencję na tym stanowisku, mówi że to dopiero początek. Do współpracy, jako szefa artystycznego sceny, zaprosiła Jakuba Szydłowskiego.

Grażyna Posmykiewicz jest związana z Teatrem Muzycznym od ponad dwudziestu lat. Najpierw pełniła funkcję zastępcy dyrektora, później pracowała już jako dyrektor.

– Ostatnie pięć lat pracy i ogromnego zaangażowania całego zespołu pozwoliło nam nie tylko w sposób widoczny odświeżyć repertuar i wprowadzić na łódzką scenę zrealizowane z rozmachem  światowe tytuły, ale przede wszystkim zbudować wokół teatru społeczność – mówi Grażyna Posmykiewicz.Nasi widzowie wracają, interesują się naszą ofertą edukacyjną, kontaktują się z nami. Społeczność Muzycznego to również pozyskani do współpracy wykonawcy, zarówno młode talenty, jak i tuzy musicalu – podkreśla i zapowiada, że ten kierunek rozwoju – z szacunkiem dla dotychczasowej publiczności, ale nastawiony na pozyskiwanie nowej – ma być utrzymany.

Teatr, wzorem lat ubiegłych, będzie nadal ubiegał się o licencje na głośne tytuły, ale nie zamierza na tym poprzestać. W repertuarze zagoszczą lubiane przez publiczność koncerty i autorskie propozycje.

W realizacji planów dyrektor Posmykiewicz wspierać będzie nowy szef artystyczny teatru. Na to stanowisko rekomendację otrzymał Jakub Szydłowski – aktor musicalowy i dubbingowy, który współpracuje między innymi z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, czy Teatrem Studio Buffo, a przez kilkanaście lat związany był na stałe z warszawską Romą. Reżyserował spektakle muzyczne, musicale i koncerty. W Teatrze Muzycznym w Łodzi w jego reżyserii mogliśmy oglądać „Madagaskar. Musicalowa przygoda” oraz „Cyrano”.

– Całe swoje życie zawodowe związany jestem ze sceną muzyczną i jej przeróżnymi formami. Od środka to zawsze: pot, zakwasy, napięte terminy, częste kontuzje, łzy, nieustająca walka... i jeszcze więcej potu. Ale także wyjątkowe szczęście i radość tworzenia, odkrywanie i przekraczanie własnych granicmówi Jakub Szydłowski. – Ogromne możliwości, jakie stoją przed teatrem, jego wyjątkowe osiągnięcia i kierunek, który został obrany pod kierownictwem Grażyny Posmykiewicz i Zbigniewa Maciasa, są powszechnie uznane i szeroko komentowane w kraju, a także poza nim. Zaproszenie mnie do współtworzenia Teatru Muzycznego w Łodzi odbieram jako prawdziwy zaszczyt i nie lada wyzwanie – podkreśla.

Wiemy też już nieco więcej o programie na nadchodzący sezon. W październiku powrócą  głośne tytuły: „Miss Saigon” i „Madagaskar”. Publiczność może również liczyć na utrzymanie w repertuarze tak lubianych przez nią koncertów – w tym sezonie aż dwóch. Pierwszym będzie sylwestrowa premiera „Magiczny Muzyczny”, zaś drugim – w styczniu – koncert muzyki filmowej „Muzyczna HollyŁódź”. W tym sezonie pożegnamy się z tytułem „Les Misérables”. Natomiast w przyszłym roku nie zabraknie z pewnością wielkich premier. Ta najbliższa to „Tajemniczy ogród” – reżyserowana przez Jakuba Szydłowskiego, polska prapremiera musicalu Lucy Simon na podstawie powieści Frances H. Burnett. Prócz wielkich tytułów swoje równorzędne miejsce w repertuarze znajdą też małe, autorskie spektakle, takie jak choćby „Moniuszko inaczej” z doskonałymi aranżacjami Krzysztofa Brzezińskiego, który zobaczymy już w listopadzie.

Teatr zapowiada również kontynuację Festiwalu OFF-Północna i rozwijanie jego formuły. Kolejna, już czwarta, edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 18-26 kwietnia, ale jej program poznamy wcześniej, na początku 2020 r.

W kolejnej kadencji dyrektor Posmykiewicz chce też kontynuować rozbudowę oferty edukacyjnej, między innymi o warsztaty dla dzieci najmłodszych, choć również zamierza wzmocnić rolę teatru jako miejsca integrującego mieszkańców tej części Łodzi.


Źródło: Teatr Muzyczny w Łodzi

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy