Reklama

Reklama

Gruntowna przebudowa okolic parku Staromiejskiego. Cel? Ożywić Stary Rynek w Łodzi

Opublikowano: wt, 14 wrz 2021 17:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Metamorfozy okolic parku Staromiejskiego w Łodzi ciąg dalszy. Wszystko po to, by nieco ożywić zapomniany przez niektórych mieszkańców Stary Rynek  i jego okolice. Projekt jest już gotowy, magistrat ma ogłosić przetarg na roboty budowlane jeszcze w tym tygodniu.

Reklama

Nowości przy Starym Rynku w Łodzi

Koncepcja przebudowy ulic Podrzecznej i Wolborskiej była szeroko skonsultowana z  mieszkańcami Łodzi. Po rozmowach przyszedł czas na działania.

!reklama!

Dlatego też do końca tego tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na kompleksowe roboty budowlane w ulicy Podrzecznej i Wolborskiej. Procedura wyboru wykonawcy ma potrwać maksymalnie 5 miesięcy. 

- Prace budowlane wystartują wiosną przyszłego roku i zakończymy w 2023 roku - przewiduje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Plan mamy jeden: ożywić Stary Rynek i tereny wokół niego. To strategiczne, bardzo ważne dla miasta i łodzian miejsca – dodaje. 

Zrewitalizowane ulice Podrzeczna i Wolborska najbardziej zmienią się na wysokości Starego Rynku. Ten odcinek wykonany zostanie z kostki granitowej, aby przestrzeń Starego Rynku płynnie połączyła się z przestrzenią parku. 

Ulica Podrzeczna nie będzie już odcinać parku, a stworzy harmonijne połączenie pomiędzy parkiem Śledzia i Starym Rynkiem. Będzie to droga o uspokojonym ruchu, tak aby mieszkańcy osiedla bez problemu mogli wejść do parku. Ponadto uporządkowany zostanie przejazd do ul. Franciszkańskiej, który wykonany będzie z asfaltu. 

Polecamy: Łódź. To będzie największy remont w centrum! Rusza inwestycja w przy Legionów 44 [wizualizacje]

Łódź. Remont ulic Podrzecznej i Wolborskiej. Co się zmieni?

Pojawią się cztery wyniesione przejścia dla pieszych. Najszersze z nich zlokalizowane będzie przy ul. Eliasza Chajma Majzela na wprost pomnika dekalogu, które stanie się swoistym wejściem do parku od strony starego miasta. 

Wzdłuż całej ulicy Podrzecznej/Wolborskiej nie brakuje drzew, które oczywiście zachowamy, a ponadto zasadzimy na całej długości zieleń niską, która dobrze uzupełni parkową okolicę. 

Infrastruktura naziemna i podziemna nie będzie znajdowała się pod pasami zieleni. Zakres robót będzie obejmował remont oraz naprawę kanalizacji, sieci wodnej, sieci gazowej oraz zabezpieczenie sieci grzewczej. Przebudowana zostanie także sieć elektryczna z wymianą istniejącej infrastruktury oświetleniowej. 

Wzdłuż ul. Podrzecznej/Wolborskiej powstanie:

  • 12 stojaków rowerowych
  • 670 metrów barierki trawnikowej
  • 16 opraw oświetlenia ulicznego
  • 14 słupów oświetleniowych z wysięgnikami
  • 12 ławek ulicznych
  • 12 koszy ulicznych
Polecamy: Łódź. Mężczyzna próbował podpalić zwłoki kota na środku skrzyżowania
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.