Hanna Zdanowska ustępuje. Nie jest już przewodniczącą PO w regionie łódzkim
Prezydent Łodzi zapowiada, że chce w najbliższych latach skupić się tylko i wyłącznie na jak najlepszym zarządzaniu miastem i realizacji nowej strategii rozwoju Łodzi. W związku z tym w PO trzeba było wybrać nowego przewodniczącego na region łódzki.!reklama!
Wybór, zgodnie z z rekomendacją ustępującej przewodniczącej, padł na Cezarego Grabarczyka.
"Jest to kolejny etap, po powołaniu jednego koła PO RP w Łodzi, wzmacniania i integracji struktur Platformy Obywatelskiej przed zbliżającym się maratonem wyborczym. Jak podkreśliła Hanna Zdanowska, czas jej bliskiej współpracy z Cezarym Grabarczykiem był okresem największych sukcesów PO i należy do tego powrócić" - informuje Platforma Obywatelska w oficjalnym komunikacie.
Do zmiany doszło także na innych stanowiskach. Z funkcji wiceprzewodniczącego zdecydował się ustąpić Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego w latach 2010- 2018, a nowym skarbnikiem regionu został Maciej Riemer.
Jak wygląda dotychczasowa kariera Cezarego Grabarczyka, następcy Hanny Zdanowskiej?
Urodzony w 1960 roku w Łodzi Grabarczyk jest polskim prawnikiem i politykiem. W latach 2007 - 2011 był ministrem infrastruktury, a w latach 2014 - 2015 pełnił rolę ministra sprawiedliwości.Po raz pierwszy został wybrany na posła w wyborach w 2001 w okręgu sieradzkim. W Sejmie IV kadencji pełnił funkcję przewodniczącego nadzwyczajnej komisji sejmowej do spraw zmian w kodyfikacjach. Zasiadał w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Infrastruktury oraz w tzw. komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU.
Ponownie uzyskał mandat poselski w wyborach w 2005, w V kadencji kierował sejmową Komisją Sprawiedliwości. W latach 2004–2007 wyróżniany przez tygodnik „Polityka” w rankingu najlepszych posłów IV i V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci został posłem, otrzymując w okręgu łódzkim 44 610 głosów.
16 listopada 2007 objął stanowisko ministra infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
W wyborach parlamentarnych w 2011 kandydował z pierwszego miejsca listy PO w okręgu łódzkim. Uzyskał mandat poselski, zdobywając 24 582 głosy. 7 listopada 2011 został odwołany z urzędu ministra, a 8 listopada 2011 wybrany na wicemarszałka Sejmu VII kadencji.
14 grudnia 2013 został wiceprzewodniczącym PO. 22 września 2014 objął stanowisko ministra sprawiedliwości w nowo powołanym rządzie Ewy Kopacz. W 2015 był jednym z założycieli komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. 29 kwietnia 2015 po pojawiających się w mediach informacjach o możliwych nieprawidłowościach przy uzyskaniu pozwolenia na broń złożył dymisję ze stanowiska ministra, która została przyjęta. Dzień później został odwołany przez prezydenta. Jeszcze w 2015 prokurator umorzył postępowanie w sprawie związanej z uzyskaniem pozwolenia na broń przez polityka, nie stwierdzając przestępstwa.
W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 26 591 głosów. W Sejmie VIII kadencji został członkiem Komisji Infrastruktury oraz Komisji Obrony Narodowej. W listopadzie 2016 został powołany na funkcję wiceministra rozwoju i infrastruktury w gabinecie cieni utworzonym przez Platformę Obywatelską.
W wyborach w 2019 ponownie uzyskał mandat poselski, kandydując z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu piotrkowskim i otrzymując 16 357 głosów.
źródło: Wikipedia.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.