reklama
reklama

Hipopotam karłowaty, który urodził się w łódzkim Zoo, to chłopiec. Maluch rośnie jak na drożdżach! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Hipopotam karłowaty, który urodził się w łódzkim Zoo, to chłopiec. Maluch rośnie jak na drożdżach! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁódźMały hipopotam karłowaty, który przyszedł na świat w łódzkim Zoo, to samczyk. Narodziny uroczego malucha są wielkim wydarzeniem, gdyż zwierzę tego gatunku przyszło tu na świat po raz pierwszy w historii. Teraz samczykowi trzeba nadać imię.
reklama

Hipciu oswaja się z otoczeniem

Mały hipciu czuje się bardzo dobrze i coraz lepiej oswaja z otoczeniem. Jego rodzicami są Jamina i Jabari. Oba hipopotamy mają po 7 lat. Jabari przyjechał do łódzkiego ogrodu w 2019 roku, Jamina dołączyła do niego rok później.

Pracownicy Zoo opowiadają, że między parą hipopotamów bywało różnie - raz się tuliły, raz miały ciche dni. Narodziny synka wskazują jednak, że przeważyły między nimi pozytywne uczucia.

Pierwszy w historii łódzkiego Zoo

To pierwszy w historii łódzkiego ogrodu urodzony i odchowywany przez samicę młody hipopotam. Wcześniej w Zoo mieszkały hipopotamy nilowe. W 2019 roku ogród rozpoczął hodowlę hipopotamów karłowatych. Aktualnie mieszkają tu trzej przedstawiciele tego gatunku. Zwierzęta mają do dyspozycji wybieg wewnętrzny oraz przestronny wybieg zewnętrzny.

reklama

W naturze żyje w Afryce

Hipopotam karłowaty to duży, roślinożerny ssak. Występuje w lasach deszczowych i bagnach Zachodniej Afryki. Prowadzi wodno-lądowy, z reguły samotniczy, tryb życia. W przeciwieństwie do drugiego przedstawiciela gatunku, hipopotama nilowego, który żyje głównie w większych grupach. Jest aktywny głównie nocą. Żywi się m.in. paprotnikami, roślinami dwuliściennymi, trawami i leśnymi owocami.

Gatunek poważnie zagrożony

Hipopotam karłowaty został sprowadzony do ogrodów zoologicznych w XX wieku. Szacuje się, że na wolności żyje mniej niż 3 tys. osobników. Gatunek jest narażony na utratę siedlisk z powodu wycinki lasów i powstawania w ich miejsce terenów rolnych. Zagrożeniem dla hipopotamów karłowatych są również kłusownicy, myśliwi oraz naturalni drapieżnicy.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama