Reklama

Reklama

Ile kosztuje ubezpieczenie auta elektrycznego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ile kosztuje ubezpieczenie auta elektrycznego? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Eksperci porównywarki KioskPolis.pl sprawdzili, ile trzeba obecnie zapłacić za ubezpieczenie najbardziej popularnych aut elektrycznych w Polsce.

Reklama

"Elektryki" muszą mieć pełny pakiet ubezpieczeń

Z kalkulacji, które przeprowadzili na podstawie danych własnych dla 25-letniego mieszkańca Warszawy wynika, że najtańsze obowiązkowe OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm) można nabyć dla Jaguara I-Pace z 2019 roku. Zaskoczenie?

!reklama!

Z kolei najdrożej będzie kosztować OC ppm. dla BMW i30. Najkorzystniejsza oferta pełnego pakietu OC+AC+NNW+Assistance jest dostępna dla modelu Smart EQ forfour. Natomiast z najdroższymi pakietami muszą się liczyć posiadacze Audi e-Tron.
Eksperci porównywarki zastrzegają, że ubezpieczyciele dopiero rozpoczęli wprowadzanie aut elektrycznych do swoich baz. Dlatego też trzeba się liczyć z tym, że nie wszędzie jeszcze będzie możliwy zakup ubezpieczenia.

Zestawienie cen polis aut elektrycznych

KioskPolis.pl przypomina też, że wiele osób zainteresowanych autem elektrycznym wstrzymuje się z zakupem, ponieważ liczy na spadek cen związany z dopłatami w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

- Stosowne Rozporządzenie Ministra Energii weszło w życie w listopadzie 2019 roku, jednak termin pierwszego naboru wniosków nadal nie został ogłoszony. Powinno to jednak nastąpić do końca pierwszego kwartału 2020 roku. W formie dopłaty będzie można wówczas uzyskać zwrot nawet 30% ceny zakupu elektryka, jednak nie więcej niż 37,5 tys. zł. Przy czym cena samochodu nie może przekraczać 125 tys. zł. Co jednak jest szczególnie istotne z punktu widzenia kosztów posiadania ekologicznego pojazdu, rozporządzenie wyraźnie wskazuje, że polisa OC nie wystarczy. Właściciel będzie zobowiązany również do ubezpieczenia pojazdu od uszkodzeń, zniszczeń oraz utraty na skutek zderzeń, zdarzeń losowych, kolizji, uszkodzeń przez osoby trzecie oraz kradzieży – mówi Wojciech Fronckiewicz, prezes zarządu KioskPolis Holding.


Źródło: KioskPolis.pl

Tak więc radość z ogłoszenia przez Prezydent Hannę Zdanowską, że w Łodzi powstanie 200 stacji ładowania "elektryków" może jednak nieco przyćmić nie tylko koszt samego auta, nawet ze zniżką, ale czasem także cena ubezpieczenia pojazdu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy