Reklama

Reklama

Ile wynosi abonament RTV w 2020 roku i jak zapłacić mniej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ile wynosi abonament RTV w 2020 roku i jak zapłacić mniej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wraz z nowym rokiem pojawia się konieczność zapłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zgodnie z polskim prawem, co roku nalicza się opłaty za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Ile wyniesie abonament RTV w 2020 roku i jak można obniżyć jego wysokość?

Reklama

Jak przekazała Poczta Polska, osobom które dokonają zapłaty abonamentu RTV do 25 stycznia br. za cały rok z góry, zostanie naliczona 10-procentowa zniżka. Rachunek za radio i telewizję ulega obniżeniu także w sytuacji wniesienia opłat za okres dłuższy niż jeden miesiąc.

Zniżka na abonament RTV

"Opłatę abonamentową RTV za 2020 r. można uiścić z góry – za 12 miesięcy, za 6 miesięcy lub też za dowolną ich liczbę. Im większa liczba miesięcy, za które klienci zdecydują się zapłacić z wyprzedzeniem, tym większy rabat otrzymają. Opłata z góry za cały 2020 rok z tytułu posiadania odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z obniżką 10 proc. wynosi 245,15 zł" - poinformowała Poczta Polska

Całkowite zwolnienie z abonamentu RTV

Sytuacje, w których przysługuje całkowite zwolnienienie z płacenia abonamentu RTV szczegółowo określa art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Za radio i telewizję nie muszą płacić m.in. osoby, co do których orzeczono o: zaliczeniu do I grupy inwalidów, całkowitej niezdolności do pracy, czy znacznym stopniu niepełnosprawności oraz otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne i bezrobotni.

Polecamy: Masowe kontrole płacenia abonamentu RTV
Zwolnienione z abonamentu RTV są również osoby, które ukończyły 75 lat, a  także po 60. roku życia, gdy wysokość ich emerytury nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Wykaz wszystkich sytuacji pozwalających na odstąpienie od płatności abonamentu RTV znajduje się w tabeli na stronie Poczty Polskiej: tutaj.

Ile wynosi abonement RTV w 2020 roku?

Opłaty z tytułu abonamentu RTV w 2020 roku wynoszą odpowiednio: 7,00 zł za miesiąc za radioodbiornik lub 22,70 zł za miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny. Szczegółowa tabela opłat związanych z abonamentem RTV znajduje się na stronie Poczty Polskiej: rtv.poczta-polska.pl

Źródło: Poczta Polska, Bankier.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy