Reklama

Reklama

Jak agencje ratingowe widzą Łódź? S&P Global Ratings prognozuje stabilizowanie się sytuacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak agencje ratingowe widzą Łódź? S&P Global Ratings prognozuje stabilizowanie się sytuacji  - Zdjęcie główne

Jak agencje ratingowe widzą Łódź? S&P Global Ratings prognozuje stabilizowanie się sytuacji (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W komunikacie wydanym przez agencję potwierdza ona, że w 2020 spodziewa się widocznego wpływu pandemii na wyniki budżetowe miasta. Zaznacza jednak, że zgodnie z prognozami od 2021 wskaźniki finansowe Łodzi zanotują poprawę.

Reklama

Zgodnie z tym planem Łódź uniknie istotnego wzrostu zadłużenia i utrzyma dostateczną płynność finansową. Firma oczekuje, że zgodnie zapowiedziami miasto będzie kontynuować inwestycje współfinansowane ze środków rządowych i unijnych.

!reklama!

- Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy Łodzi na BBB+. Jest to bardzo stabilna ocena. Co ważne, perspektywa dla tego ratingu również jest stabilna. To jest świetna wiadomość dla miasta. Jest świetna z kilku przyczyn. Po pierwsze, dlatego że tak dobry rating powoduje, że obsługa długu Łodzi jest tańsza. To wpływa na koszty, jakie miasto musi ponosić z tym związane.  Po drugie jest to bardzo dobry sygnał dla rynku, dla inwestorów - że Łódź jest stabilnym podmiotem, jest stabilnym miastem, i co bardzo istotne, stabilnym płatnikiem - mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Jeśli prognozy się potwierdzą notowane w 2021 wzrosty pozwolą osiągnąć niewielki deficyt budżetowy miasta, który wynika z wielu dużych wydatków inwestycyjnych. stopniowej akumulacji zadłużenia. Spadek dochodów wraz z dodatkowymi wydatkami na ograniczenie skutków gospodarczych pandemii przełoży się w 2020 r. na deficyt po uwzględnieniu rachunku kapitałowego w wysokości 8,6% przychodów.

Ze względu na duże zainteresowanie sprzedażą online, w 2020 roku Amazon otworzył w Lodzi swój magazyn. Agencja jest zdania, że pojawienie się dodatkowych miejsc pracy ożywi gospodarkę. S&P oczekuje, że płynność finansowa Łodzi pozostanie mocna, dzięki płynnemu harmonogramowi spłat i korzystaniu przez miasto z pożyczek długoterminowych oraz dostęp do zewnętrznych źródeł.

Źródło: UML

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy