Reklama

Reklama

Jak będą przebiegały trasy Kolei Dużych Prędkości przez woj. łódzkie? Wraca wariant omijający Konstantynów Łódzki [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak będą przebiegały trasy Kolei Dużych Prędkości przez woj. łódzkie? Wraca wariant omijający Konstantynów Łódzki [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, spotkał się z Mikołajem Wildem, prezesem Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rozmowy miały charakter roboczych konsultacji. Tematem była budowa portu i przebieg tras szybkiej kolei przez województwo łódzkie.

Reklama

!reklama!

Marszałek Grzegorz Schreiber przypomniał po spotkaniu, że kilka miesięcy temu rozpoczęła się burzliwa debata dotycząca przebiegu tras kolejowych przez województwo.

Temat poruszony był również na sesji sejmiku województwa, podczas której na pytania radnych odpowiadał pełnomocnik rządu do spraw CPK Marcin Horała. Do debaty włączyli się również mieszkańcy.

- Zależy nam, żeby głos mieszkańców województwa łódzkiego był wysłuchany. Dlatego zaprosiłem do Łodzi Mikołaja Wilda, prezesa CPK, z którym odbyłem rozmowę dotyczącą tego, w jaki sposób trasa kolejowa może być w obopólnym interesie CPK i mieszkańców województwa wytyczona – powiedział Grzegorz Schreiber.

Marszałek omówił z Mikołajem Wildem m.in. wariant południowy Kolei Dużych Prędkości. O dokonanie ponownej analizy tego przebiegu apelowali m.in. radni w przyjętym w lutym stanowisku sejmiku. Prezes CPK zapowiedział rozważenie tego wariantu.

Mikołaj Wild podkreślał przy tym, że sieć komunikacyjna budowana w ramach CPK ma na celu włączenie jak największej liczby mieszkańców w system transportu publicznego.

- W rozmowach poszukiwaliśmy rozwiązania, które pomogłoby połączyć ten cel z uwzględnieniem głosów dochodzących do nas w ramach konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Wsłuchując się w opinie mieszkańców postanowiliśmy rozważyć również wariant omijający Konstantynów Łódzki - zadeklarował prezes CPK.

Źródło: UMWŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy